ФЕЙК: Велика Британія та Туреччина планують скупити українське зерно та приректи Україну на голод

ФЕЙК: Велика Британія та Туреччина планують скупити українське зерно та приректи Україну на голод

12 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1690

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі цитували заяву міністерки закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс від 23 червня 2022 року про те, що Британія та Туреччина співпрацюють щодо питання вивозу зерна з України. Користувачі соцмереж роблять із цього висновок, що партнери планують скупити українське зерно за ціною, значно нижчою за ринкову, і тим самим приректи Україну на голод. 

Також деякі коментатори додають, що саме Україна замінувала Чорне море, тоді як росія хоче запобігти голоду в Україні. За їхніми словами, росія надає гуманітарну допомогу українцям, а Захід навпаки затягує закінчення війни, надаючи Україні озброєння та економічну підтримку.

Проте експорт українського зерна не призведе до голоду. В України є запаси зерна як для експорту, так і для внутрішнього споживання. А в організації морської блокади в Чорному морі винна росія.

Саме рф відповідальна за блокування морських портів України, через які до вторгнення транспортували 90% зернових для експорту. Раніше VoxCheck неодноразово писав, що росія замінувала акваторію Чорного та Азовського морів. 

Велика Британія та Туреччина зацікавлені в тому, щоб зняти російську блокаду з українських портів та відновити експорт зерна, оскільки вирішення цієї проблеми попередить або принаймні полегшить продовольчу кризу у світі. Продовольча криза тісно пов’язана з економічною кризою, а остання  вплине на всі країни, зокрема Туреччину та Велику Британію. Наприклад, зараз ціни на продукти харчування у Великій Британії та Туреччині зростають найшвидшими темпами за останні кілька років.

Туреччина та Велика Британія дійсно імпортують українське зерно, проте немає жодних підстав вважати, що в обмін на їхню допомогу у знятті блокади Україна погодиться продавати їм продовольство за зниженою ціною.

Щодо запасів продовольства в Україні, морський експорт зерна не призведе до голоду в країні. У травні 2022 року міністр аграрної політики заявляв, що в Україні залишилося 20 млн тонн зерна торішнього врожаю, яке не потрібне для внутрішнього споживання і передбачене на експорт. Через морську блокаду цей обсяг не можна швидко доставити на світові ринки.

І міністр аграрної політики, і радник президента України з економічних питань запевняють, що цього року в Україні буде достатньо запасів і для експорту, і для внутрішнього споживання. Такі розрахунки відповідають дійсності. У 2021 році в Україні зібрали врожай у розмірі 86 млн тонн зернових та зернобобових культур. На тимчасово окупованих територіях після вторгнення росії в 2022 році залишилося близько 1,3 млн тонн запасів.

За планом у 2021/2022 маркетинговому році (з 1 липня 2021 по 30 червня 2022) Україна мала експортувати 65 млн тонн, тоді як внутрішнє споживання не перевищуватиме 20 млн тонн. Станом на 30 червня Україна встигла експортувати 48,3 млн тонн за весь маркетинговий рік. Тобто в України ще є можливості експорту без нанесення шкоди внутрішньому попиту. 

Також Україна може розраховувати на запаси цьогорічного врожаю. Через війну посівні площі в України скоротилися приблизно на 25%, проте навіть за таких умов Україна повністю забезпечить свої внутрішні потреби.

Заяви про «гуманітарну допомогу» росії в Україні та «екскалацію конфлікту» з боку західних країн неправдиві. Повномасштабне вторгнення, яке росія розпочала 24 лютого 2022 року, призвело до гуманітарної катастрофи в багатьох населених пунктах України. Україна має повне право на самооборону проти агресора, а підтримка, яку надають країни ЄС та НАТО, здатна прискорити деокупацію українських територій та закінчення війни.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний