МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна заблокувала в порту Одеси турецькі кораблі

МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна заблокувала в порту Одеси турецькі кораблі

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
783

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Україна заблокувала в порту Одеси турецькі кораблі, щоб використати їх як «живий щит». Україна не дозволяє турецьким морякам покинути порт під приводом захисту від мін у Чорному морі, а насправді планує зірвати десантування флоту рф в Одесі, який не буде завдавати удару по турецьких кораблях. Таку інформацію поширила турецька газета Aydınlık.

Aydınlıkпартійна газета турецької проросійської партії «Vatan». «Vatan» виступає проти військових операцій Туреччини на півночі Сирії та закликає Анкару до зближення з режимом Башара Асада, який підтримує росія. Партія також закликає Туреччину визнати Крим російським і схвалює вторгнення росії в Україну.

Однак насправді кораблі залишаються в українських портах через блокування судноплавства з боку рф.

У Міжнародній палаті судноплавства повідомили, що станом на 3 травня 2022 року в українських портах залишалися щонайменше 109 іноземних суден та 500 моряків.

Раніше моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та редакція BlackSeaNews повідомляли, що рф замінувала морські шляхи від Босфору до Одеси. Росія прикриває замінування морських шляхів брехнею про «зірвані штормом українські міни».

Район замінування росією морських шляхів від Одеси до протоки Босфор

Крім того, британська розвідка заявила, що росія просуває альтернативні брехливі наративи про нібито блокаду Україною Чорного моря. Проте насправді Україна встановила морські міни тільки для того, щоб захиститися від російської загрози у Чорному морі. З початком війни морські порти України були закриті через мінну небезпеку, а також через загрозу піратства з боку кораблів Чорноморського флоту рф.

26 березня турецька влада припинила рух суден через протоку Босфор, бо виявила у її водах морські міни. У пресслужбі Військово-морських сил ЗСУ зазначили, що російська агресія проти України перешкоджає вільному судноплавству всіх причорноморських країн.

Пізніше виявилось, що дрейфуючі міни, які знайшли 26-28 березня поблизу узбережжя Туреччини та Румунії, були захоплені збройними силами рф у 2014 році під час тимчасової окупації Севастополя. 

Україна сприяє тому, щоб іноземні моряки повернулися додому. З березня 2022 року вже 1 500 моряків змогли евакуюватися зі своїх суден через гуманітарні коридори. Уряд України веде перемовини з міжнародними партнерами щодо зняття блокади українських чорноморських портів. Туреччина також сприяє діалогу з росією щодо відкриття морського коридору через Босфор.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний