ФЕЙК: Відео брифінгу Кличка на фоні прапору рф та зізнання Зеленського у вживанні наркотиків

ФЕЙК: Відео брифінгу Кличка на фоні прапору рф та зізнання Зеленського у вживанні наркотиків

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1697

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито брифінгу мера Києва Віталія Кличка, де на стіні позаду нього нібито висить російський прапор та зображення президента рф володимира путіна. У другій частині цього ж відео показують нібито інтерв’ю з президентом України Володимиром Зеленським, у якому він нібито зізнається в тому, що “дійсно нюхає наркотики”.

Скриншоти з відео

Утім, це відео — фейк, скомпільований з двох частин, кожна з яких перед цим була відредагована.

Так, у справжньому відео в кабінеті Кличка висить прапор України, а на стіні позаду нього – портрет Володимира Зеленського. Аби приховати монтаж, автори фейку обрізали відео та знизили його якість. Пересвідчитися, що це дійсно одне й те саме відео, допомагає і те, що на обох відео Кличко одягнутий в однаковий одяг, знятий з однакового ракурсу і говорить однакові слова.

Кадр із фейкового відео

Кадр зі справжнього відео

У другій частині автори фейку використали реальне інтерв’ю Володимира Зеленського виданню “Українська правда”, опубліковане 21 січня 2019 року. За допомогою монтажу вони переставили місцями різні слова з відповіді Зеленського на питання журналіста, чи дійсно президент вживає наркотики. У результаті вийшло, нібито президент дійсно вживає стимулятори і навіть рекомендує робити це іншим.

Однак в оригінальному відео Зеленський навпаки спростував чутки про те, що він вживає наркотики. Пропонуємо порівняти “відповіді” президента у фейковому відео з його реальними відповідями в інтерв’ю:

Фейк Оригінал
З: Офігенно! Офігенно! Енергетик “номер один”. Серйозно. Це енергія на весь день. УП: Ви знаєте, що я сьогодні про вас чув? Що ви сидите на коксі…

З: Офігенно! Офігенно! Ні, я сиджу на білому, але на стільці. Але це не кокс. Я не вживаю наркотики. (Таймінг: 7:42)

З: Я дійсно нюхаю наркотики. З: Я, значить, нюхаю каву. Тому що я дійсно кавоман. Я дуже люблю каву, це правда. Я дійсно нюхаю каву. Я не вживаю ніякі наркотики. (Таймінг: 7:57)
З: Це режим. Я в ньому живу. Всім раджу. Тільки це не “важкі” наркотики. Тому що вдень хочеться тоді спати. З: Енергетик “номер один” — це режим, якщо вже серйозно … Це режим, я в ньому живу. О сьомій годині я встав, погуляв з собачкою, пішов на спорт. Що таке спорт? Треба туди дійти, треба себе змусити. Це енергія на весь день. Тільки не важкі тренування, тому що вдень хочеться тоді спати. І цього заряду мені вистачає до вечора. (Таймінг: 9:26)

Відтак, ніяких слів про те, що Зеленський міг би вживати наркотики, в інтерв’ю не звучало. Те, що відео змонтоване, доводять і надто різкі зміни пози і “рухи” Зеленського в кадрі — зазвичай так відбувається при неякісному монтажі, коли автор не підбирає схожі зображення для плавного переходу між кадрами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний