ФЕЙК: Відео роботи української артилерії на Луганщині у травні 2022 року

ФЕЙК: Відео роботи української артилерії на Луганщині у травні 2022 року

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
572

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

З 19 травня 2022 року в мережі поширювали відео нібито роботи української артилерії по позиціях російських військ на Луганщині. Однак відео, яке використовують у дописах, не пов’язане з подіями травня 2022 року.

Скриншот відео з нібито роботою української артилерії у 2022 році

Зворотний пошук зображень у Google знаходить допис у Twitter за 2020 рік, де згадують події російсько-української війни 2014 року. У цьому пості опублікували фотографію роботи артилерії з повідомленням про активні бойові дії українських військ біля Лисичанська 23 липня 2014 року.

Результати зворотного пошуку зображень у Google

Скриншот публікації у Twitter

За пошуковим запитом в YouTube можна знайти два відео, в описі яких стверджують, що українська артилерія завдала ударів по позиціях російських бойовиків поблизу Лисичанська 23 липня 2014 року. У липні 2014 року дійсно тривали бої на Луганщині — 24 липня Україна вдалося звільнити Лисичанськ.

Скриншот відео на YouTube про визволення Лисичанська у липні 2014 року

Підтвердити локацію, де саме знімали відео, наразі неможливо. Крім того, ці відео не були опубліковані в офіційних джерелах чи надійних ЗМІ. Однак можна точно стверджувати, що ці відео з’явилися до 2022 року та не стосуються бойових дій на Луганщині в травні 2022 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний