ФЕЙК: Військові ЗСУ погрожували зброєю жінці з дитиною, бо вона розмовляла російською

ФЕЙК: Військові ЗСУ погрожували зброєю жінці з дитиною, бо вона розмовляла російською

17 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
318

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширюють відео, на якому нібито українські військові зупинили жінку з дитиною, бо та не дала їм дорогу. Як доказ наводять відрізок з відеореєстратора в автомобілі жінки. Потім військові нібито почали кричати на жінку, лаяти її, а також погрожувати їй зброєю та стріляти у повітря, бо вона розмовляла до них російською. 

Насправді це відео — постановка, його зняли на окупованій території Донецької області, де немає українських військових. 

Скриншот з відео, яке поширюють у мережі

OSINT-розслідувачі з GeoConfirmed за допомогою розташування дерев та високовольтних веж визначили, що відео зняли в окупованій Макіївці у Донецькій області.

Дерева та вежа зв’язку, які GeoConfirmed використовували як орієнтир

Також розслідувачі звертають увагу на військового, який стоїть біля авто. Чоловік тримає зброю так, нібито знає, що він у безпеці. Тоді як другий чоловік відходить від машини, у якій сидить жінка з дитиною, та стріляє по кущах. Відео із затриманням жінки опублікувало на своїй сторінці й МЗС росії, але згодом допис видалили. 

Варто зазначити, що з 20 березня 2022 року в Україні водіям заборонили користуватися відеореєстраторами, аби уникнути розголошення інформації про розташування та переміщення українських військових. Тож, найімовірніше, військовий звернув би увагу на відеореєстратор. 

Двоє військових, які нібито затримали жінку. Джерело: GeoConfirmed

Головне управління розвідки Міноборони також спростувало це відео. У відомстві зазначають, що кузов авто, на якому їдуть військові, був виготовлений у росії та ніколи не використовувався в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний