ФЕЙК: ВООЗ рекомендує залишатись вдома, втратити бізнес і роботу та не виходити на вулицю | VoxUkraine

ФЕЙК: ВООЗ рекомендує залишатись вдома, втратити бізнес і роботу та не виходити на вулицю

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
18 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
1431

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що  ВООЗ рекомендує залишатись вдома, втратити бізнес і роботу, а маски і 5G негативно впливають на здоров’я людей. 

Спростовуємо основні неправдиві тези:

Теза 1. ВООЗ рекомендує залишатись вдома і не виходити на свіже повітря, втратити бізнес і роботу, не відпускати дітей на прогулянки. Вигулювати дозволяють лише собак.

ВООЗ якраз не наполягає на впровадженні жорсткого карантину. 

У рекомендаціях ВООЗ йдеться лише про соціальне дистанціювання, уникнення скупчень людей, дотримання правил особистої гігієни у громадських місцях. ВООЗ також наполягає, щоб люди при перших проявах симптомів COVID-19COVID-19 лишались вдома і зверталися до лікарів. 

Посилена реакція країн світу на епідемію (обмеження прогулянок, закриття підприємств), як і менш жорстка реакція – це винятково рішення урядів цих країн. 

Теза 2. Через носіння масок ми вдихаємо вже перероблене вологе повітря, а тому отримуємо менше кисню та послаблюємо імунітет.

Ми неодноразово спростовували цю тезу. Маски допомагають уповільнити поширення вірусу. Під час носіння маски вуглекислий газ, який ми видихаємо, проходить через маску, оскільки молекули діоксиду вуглецю є надто малими, щоб затримуватися на масці. 

Крім того, маски не зменшують доступ кисню до організму, а тому не можуть спричиняти гіпоксію (це стан, під час якого організм людини не отримує достатньо кисню). 

Теза 3. Білл Гейтс на 32% фінансує ВООЗ, йому потрібно більше хворих людей.

Станом на кінець першого кварталу 2020 року Фонд Білла та Мелінди Гейтс фінансували 11,41% програмного бюджету ВООЗ на 2020-2021 роки, а не на 32%. Фонд Білла та Мелінди Гейтс витрачає кошти на імунізацію, а не заробляє на ній, тому немає підстав стверджувати, що йому потрібно більше хворих людей. 

Теза 4. 5G шкодить для здоров’я людей.

ВООЗ повідомляє, що жодних негативних наслідків від впливу 5G на організм людей не було зафіксовано. Це підтвердили й дослідження Міжнародної комісії з захисту від випромінювання, яка визначає 5G-сигнал як безпечний.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний