ФЕЙК: «Всіх людей на планеті будуть примусово вакцинувати і чипувати» – Пламен Пасков | VoxUkraine

ФЕЙК: «Всіх людей на планеті будуть примусово вакцинувати і чипувати» – Пламен Пасков

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
11 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
1982

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється відео-інтерв’ю болгарського політика Пламена Паскова, цитати якого ми вже спростовували раніше. У ньому він розповідає про те, що COVID-19 – це штучний режим, який створили спеціально світові еліти, а за допомогою вакцин та мікрочіпів усіх людей на планеті хочуть взяти під контроль. Нижче спростовуємо основні неправдиві твердження з відео.

Теза 1: Для разработки, испытания, проверки на безопасность вакцины для людей в среднем уходит примерно от 10 до 15 лет. В случае чрезвычайной важности этот процесс может занять от 3 до 5, порой до 7 лет. Сделать вакцину против COVID-19 за такое количество месяцев – это технологически невозможно, если мы пытаемся соблюсти требования безопасности, эффективности, технологической сертификации и утверждения

Процес розробки вакцини є дійсно достатньо тривалим. Для цього зазвичай потрібні роки, якщо не десятиліття. Однак більшість експертів вважають, що вакцина проти COVID-19, можливо, стане широко доступною до середини 2021 року, приблизно через 12-18 місяців після появи нового вірусу SARS-CoV-2.

Так, наприклад, за словами Гендиректора американської фармакологічної компанії Moderna, існує велика ймовірність того, що вакцину можуть запустити у 2021 році. Німецька компанія BioNTech у співпраці з компанією Pfizer, що базується в Нью-Йорку, і китайським виробником ліків Fosun Pharma, очікує виготовлення понад 1,3 млрд доз вакцини до кінця 2021 року. 

Для того щоб визначити, чи є вакцина ефективною і чи можна її використовувати, вона має пройти кілька етапів перевірок і випробовувань. Ми вже писали про те, як саме затверджують вакцини. 

Теза 2: Вся эта история с COVID-19, SARS-CoV-2, коронавирус и т.д. абсолютно не новая, и к этому давным-давно готовились

Жодних доказів того, що про пандемію нового коронавірусу знали раніше і приховували або планували, немає. 

Коронавіруси – це ціла група вірусів. Їх об’єднує зовнішній вигляд – їхня оболонка схожа на корону – та схожий хімічний склад. Коронавірусів у світі виявили майже пів сотні — і 7 з них людські.

COVID-19 – нове захворювання, яке виявили в 2019 році і яке викликає новий коронавірус SARS-CoV-2. Назва вірусу розшифровується як severe acute respiratory syndrome coronavirus 2, що українською –  гострий респіраторний синдром коронавірусу 2.  SARS-CoV-1 циркулював у 2003 році і викликав хворобу SARS (українською – тяжкий гострий респіраторний синдром).

Теза 3: И SARS был лабораторным произведением, и MERS был лабораторным произведением

Підтверджень тому, що віруси SARS і MERS мають штучне походження, немає. 

SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) – важкий гострий респіраторний синдром, спричинений вірусом SARS-CoV, який ідентифікували у 2003 році. Вважається, що вірус має тваринне походження: імовірно, від кажанів SARS-CoV передався віверам (тварина підряду котоподібних), а вже далі – людям. Перше зараження людини відбулося у провінції Гуандун, що на півдні Китаю, у 2002 році.

MERS (Middle East Respiratory Syndrome) – близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром, спричинений вірусом MERS-CoV, який вперше зафіксували у Саудівській Аравії у 2012 році. Припускають, що вірус передався від кажанів до верблюдів, а вже від них – людям. 

Теза 4: Фонд Рокфеллеров – это коллективный клан, который имеет в интересах то, что нам преподносят как глобальную спецоперацию COVID-19. Они стоят за фондом Билла и Мелинды Гейтс, за ВОЗ, за био-инженерными компаниями в Америке, за огромной частью медийного ресурса мира, за финансово-экономическими и финансово-биржевыми инструментами глобальных бирж (7:35)

Ми вже спростовували фейки навколо фонду Рокфеллерів. Немає доказів, що пандемія COVID-19 є частиною їхнього глобального запланованого сценарію. 

Фонд Білла та Мелінди Гейтс і Фонд Рокфеллерів – дві незалежні організації. Час від часу вони об’єднують зусилля для досягнення спільних  цілей. Так, наприклад, вони утворили альянс для сприяння “Зеленій революції” в Африці, що має підвищити продуктивність малих ферм, вивести десятки мільйонів людей з умов  крайньої бідності та знизити рівень голоду.

Програмний бюджет ВООЗ складається із внесків багатьох організацій та країн. Станом на кінець другого кварталу 2020 року внески у програмний бюджет ВООЗ з Фонду Рокфеллерів становить 0,14% від всього програмного бюджету на 2020-2021 роки. Найбільший відсоток внесених коштів має фонд Білла і Мелінди Гейтс (11,74%). Також значними за величиною є внески США (10,55%), Великобританії (6,94%), альянсу GAVI (6,73%) та Європейської Комісії (6,1%). 

Крім цього у ВООЗ немає власників, і будь-хто може зробити внесок в бюджет організації.

Теза про те, що фонд Рокфеллерів стоїть за біо-інженерними компаніями в Америці, за великою частиною медійного ресурсу світу та за інструментами глобальних бірж, також не підкріплена ніякими доказами. 

Теза 5: Нам говорят, что есть пандемия, хотя нет даже эпидемии. Нам говорят, что это ужасно страшно и надо бояться, хотя смертность вообще ни в чем не годится

Пандемія коронавірусу і смертність від нього реальні. 

Пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу або дуже велику територію, вражаючи значну кількість населення. Наявність пандемії COVID-19 підтверджує офіційна статистика. Станом на 18 травня (дату публікації відео) у світі зафіксували понад 4,6 млн випадків захворювання, із яких більше 311,8 тис. летальних. Кількість випадків в Україні на той момент становила 18,6 тис., а кількість смертей від COVID-19 – 535.

Наразі (6 серпня) у світі виявлено 18,6 млн випадків інфікування коронавірусною хворобою та 702 642 смертей. В Україні станом на 6 серпня зафіксовано 76 808 випадки COVID-19, із яких 1 819 летальні. 

Для того щоб визначити, наскільки смертність під час пандемії відрізняється від смертності за попередні роки, дослідники використовують показник «надлишкової смертності». Про це ми детально писали зокрема у цьому матеріалі. 

Якщо дивитися у розрізі окремих країн, то, наприклад, у семи найбільш постраждалих регіонах Італії за перший місяць з початку спалаху COVID-19, показники щоденної смертності втричі перевищували «нормальні» середні показники смертності за попередні 5 років. 

Теза 6: Каждого человека для уверенности будут вакцинировать не один раз, а два

Необхідність ревакцинації (повторної вакцинації) залежить від властивостей конкретної вакцини. Вакцинація стимулює вироблення антитіл проти того чи іншого вірусу. Для деяких вакцин рівень антитіл, які протистоять вірусам, з часом може знижуватися, що викликає необхідність ревакцинації для підтримки імунної реакції на високому рівні і постійного захисту організму від захворювання. 

Втім, поки вакцина проти COVID-19 не затверджена, передчасно стверджувати про необхідність ревакцинації. 

Теза 7: Вакцины против COVID-19 готовят принудительно

Ми неодноразово розвінчували подібні твердження. Наразі немає жодних підстав стверджувати, що вакцинація буде примусовою, коли вакцина з’явиться.

Теза 8: Вакцина от COVID-19 не нужна. Это вредно, и любой человек, кто занимается продвижением, лоббированием либо навязыванием этой вакцины – это враг страны, населения, народа, государства

Вакцини допомагають зменшити кількість хворих або повністю викорінити бактеріальні і вірусні захворювання, які без наявності вакцини та ефективного лікування схильні поширюватися масово і неконтрольовано, спричиняючи значну кількість смертей. 

Масова вакцинація допомогла ліквідувати або значно стримати ряд захворювань, таких як віспа, кір, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія тощо, які раніше призводили до численних жертв серед населення в усьому світі. В той час як країни з низьким рівнем вакцинації час від часу переживають нові спалахи цих хвороб.

Оскільки проти захворювання COVID-19, яке спричиняється вірусом SARS-CoV-2, немає ефективних засобів лікування, а сам вірус дуже швидко розповсюджується, лише вакцинація може допомогти стримати поширення захворювання і уникнути багатьох смертей. 

Теза 9: COVID-19 можно воспринимать всерьёз, но не в качестве заболевания, вируса, эпидемии, а в качестве глобальной спецоперации

Це твердження немає жодного фактологічного підтвердження. Ми неодноразово розвінчували подібні фейки про штучність коронавірусу, про пандемію – як глобальну аферу, про вигоди пандемії для “глобальних еліт” тощо. Всі вони не підкріплені доказами і відносяться до теорій змов.

Теза 10: С помощью микрочипов, которые появятся в ближайшем будущем, можно будет заблокировать тебе счета, остановить тебя, они могут сделать около тебя ад твоей жизни, вернее отсутствие права на жизнь

Автор не дає жодних підтверджень про те, які мікрочіпи він має на увазі, тому подібне твердження є безпідставним і відноситься до теорій змов. Ми вже розвінчували багато подібних фейків про чипізацію в контексті пандемії COVID-19. Усі їх об’єднує те, що вони не підкріплені жодними доказами чи посиланнями на надійні джерела.

Теза 11: В Европе был выпущен документ в середине марта, который описывает, что должно быть произведено военно-медицинское основание для продолжения режима COVID-19 как минимум до весны следующего года, как оптимум, с их точки зрения, до следующей осени

Автор вказує, що не може сказати, який саме документ має на увазі і з яких джерел отримав цю інформацію, тому ми не можемо перевірити достовірність та обґрунтованість цього твердження.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний