ФЕЙК: Виробники вакцин від COVID-19 забороняють розповідати про несприятливі події протягом 10 років

ФЕЙК: Виробники вакцин від COVID-19 забороняють розповідати про несприятливі події протягом 10 років

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
794

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що виробники вакцин проти COVID-19 забороняють розкривати несприятливі події від вакцини протягом щонайменше 10 років. Про це нібито вказують у контрактах компанії Pfizer з державами.

Пояснюємо, що не так. 

У публікаціях згадують Роберта Малоуна і називають його винахідником технології для мРНК-вакцини. Однак, Роберт Малоун не є творцем мРНК-вакцини і навіть не причетний до технології, яка лежить в основі вакцини. Технологію розробили американські вчені Каталін Каріко та Дрю Вайсман. Наприкінці 80-х років Малоун вивчав мРНК-технологію, але його результати були далекими від створення повноцінних вакцин. Мелоун брав участь у дослідженнях із лікування коронавірусу препаратом проти печії й антипаразитним засобом, одне з них навіть фінансувалося державою. Вчена спільнота назвала ці роботи антинауковими та смішними. Зараз у Малоуна власна консалтингова компанія, яка надає великий спектр послуг: від приватної медичної консультації до державних замовлень. Раніше Роберт Малоун поширював фейки про небезпечність спайк-білка з мРНК-вакцин. 

Жодне авторитетне джерело не повідомляло про такі умови контракту з компанією Pfizer. Інформація про заборону повідомляти про несприятливі події з’явилася на сайті America’s Frontline Doctors. Ресурс Media Bias / Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінює публікації сайту America’s Frontline Doctors як конспірологічні та псевдонаукові. Це видання також неодноразово публікувало неправдиву та оманливу інформацію про COVID-19.

Раніше ми спростовували фейки від  America’s Frontline Doctors про ефективність гідроксихлорохіну та хлорохіну проти COVID-19.

Крім того, про можливі побічні ефекти від вакцин проти COVID-19 регулятори неодноразово говорили публічно. Наприклад, у липні Європейське медичне агентство знайшло можливий зв’язок між використанням мРНК-вакцин (виробників Pfizer-BioNTech, Moderna) і розвитком міокардиту і перикардиту (запалення серцевого м’язу та зовнішньої оболонки серця відповідно). Це дуже рідкісна побічна дія — дослідники знайшли 321 випадок захворювань, тоді як в Європі за цей час використали 197 млн доз мРНК-вакцин. 

Також відомо про побічні ефекти від інших вакцин. Наприклад, у квітні 2021 року стало відомо про синдром тромбозу з тромбоцитопенією як рідкий побічний ефект застосування вакцини виробництва AstraZeneca. За останніми даними приблизний шанс виникнення цього синдрому — не більше 1 випадку на 10 000 вакцинованих. 

Причому варто пам’ятати, що не кожен випадок тромбозу або серцевих захворювань закінчується смертю. Незважаючи на згадані несприятливі події, переваги використання вакцин перевищують можливі ризики.

Щодо мРНК-вакцин та ризику утворення тромбозів, ні Центр контролю та профілактики захворювань у США (Pfizer-BioNTech і Moderna), ні Європейське медичне агентство (Pfizer-BioNTech і Moderna) не вказують синдром тромбозу з тромбоцитопенією як можливий побічний ефект. Немає даних, які б підтверджували цю побічну дію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний