ФЕЙК: «Я ніколи не зустрічав рак серед нещеплених людей» – Володимир Поляков

ФЕЙК: «Я ніколи не зустрічав рак серед нещеплених людей» – Володимир Поляков

27 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
537

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що рак нібито не зустрічається серед невакцинованих людей. Як доказ наводять цитату, яка начебто належить Володимиру Полякову , дитячому лікарю-онкологу та академіку Російської академії наук.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так. Раніше цей фейк спростували фактчекери зі Stopfake.kz. 

Ми не знайшли доказів того, що фраза “Я ніколи не зустрічав рак серед нещеплених людей” належить Володимиру Полякову. Ба більше, це висловлювання суперечить позиції Полякова щодо щеплень, адже він виступав за включення вакцинації проти вірусу папіломи людини до календаря щеплень Російської Федерації. За його словами, в майбутньому це зменшить кількість випадків захворювання на рак. Цитату з допису також приписуть лікарю Вільяму Барнарду Кларку. 

Вільям Барнард Кларк – англійський лікар, натураліст і музейний куратор. 

В інтерв’ю, яке Володимир Поляков дав Медичному інформаційному агентству, наводять фото, яке використано у дописі. У цьому ж інтерв’ю Володимир Поляков розповідає про розробку біологічних вакцин проти раку та стверджує, що це перспективний напрям. 

Вакцини не спричиняють онкологічні захворювання. До того ж є і вакцини, які запобігають розвитку онкологій, спричинених, наприклад, вірусом папіломи людини або вірусом гепатиту B (HBV).

Зазвичай вакцина від конкретного вірусу містить у собі саме цей вірус. Наприклад, вакцина від кору містить вірус кору. А віруси, що спричиняють рак, додають лише у ті вакцини, якими людей імунізують від цих канцерогенних вірусів. Вакцина допомагає організму розвинути імунітет, імітуючи хворобу. Вона змушує імунну систему виробляти антитіла та Т-лімфоцити до збудника, але людина не хворіє. 

Дані про безпеку, переносимість та ефективність вакцин проти COVID-19 у пацієнтів з онкологічними захворюваннями наразі обмежені. Але з огляду на високу захворюваність і смертність від COVID-19 у онкологічних хворих, переваги вакцинації, ймовірно, набагато переважають ризики побічних ефектів, пов’язаних з вакцинацією. Американська асоціація досліджень раку, Американське товариство клінічної онкології і Асоціація американських онкологічних інститутів закликають Центри контролю та профілактики захворювань в США віддавати пріоритет пацієнтам з онкологічними захворюваннями при вакцинації проти COVID-19. 

Раніше ми спростовували те, що до складу вакцин нібито входять віруси, що викликають рак.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний