ФЕЙК: Юристи та медики подали позов до Верховного суду Канади через злочини проти людяності

ФЕЙК: Юристи та медики подали позов до Верховного суду Канади через злочини проти людяності

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
482

Перевірка фейків в рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито понад 1 тис. юристів та 10 тис. медичних експертів на чолі з Райнером Фюльміхом подали позов проти ВООЗ та Всесвітнього економічного Форуму в Давосі до Верховного суду Канади через злочини проти людяності. Позов нібито називається «Нюрнберг 2», а серед злочинів згадується вакцинація як експерименти на людях та ПЛР-тести, якими приховують шахрайство.

Утім, це фейк. Його вже спростовували незалежні фактчекери з AFP Factcheck та Newtral.es

Фактчекери з обох організацій звернулися до Верховного суду Канади та з’ясували, що такий позов не надходив. Фактчекери з Newtral.es також з’ясували, що Райнер Фюльміх теж спростував подання такого позову.

Попри те, Райнер Фюльміх справді неодноразово поширював неправдиві заяви стосовно COVID-19. Раніше ми вже спростовували його твердження про те, що ПЛР-тести не можуть виявити вірус. Крім того, VoxCheck та незалежні фактчекери з Georgia’s Reforms Associates раніше вже спростовували його висловлювання про карантин як «злочин проти людства».   

Ми також неодноразово спростовували різноманітні фейки про те, що вакцинація проти COVID-19 — це генетичні експерименти. Усі вакцини, що використовують в Україні, пройшли необхідні стадії випробування, є безпечними та ефективними. 

Щодо Нюрнберзького процесу, то пов’язувати з ним вакцинацію та інші обмежувальні заходи проти COVID-19 безпідставно. У Нюрнберзькому процесі лікарів засудили за 15 видів медичних експериментів, зокрема: щодо наслідків та лікування перебування на великій висоті; замерзання; застосування отруйних газів та сульфаніламідів; регенерації кісток, м’язів і нервів; трансплантації кісток; вживання солоної води та отрут; малярії; епідемічної жовтяниці; тифу; стерилізації та використання запальних бомб. 

Із-поміж іншого, у статті пов’язують пандемію та вакцинацію із планами Клауса Шваба та інших представників Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Такі зв’язки безпідставні. Це ми також неодноразово спростовували раніше. Пандемія не була запланована. Вчені наразі схиляються до того, що вірус SARS-CoV-2 має природне походження.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний