ФЕЙК: Жозеп Боррель назвав Євросоюз «армією України»

ФЕЙК: Жозеп Боррель назвав Євросоюз «армією України»

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
348

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа 19 лютого поширили інформацію, начебто Високий представник ЄС Жозеп Боррель на Мюнхенській конференції з безпеки назвав Євросоюз «армією України». «Ми армія України, оскільки ця війна — це виклик для нашої безпеки, екзистенційний виклик», — цитують ЗМІ дипломата. 

Це – фейк, зміст оригінальної цитати Борреля спотворили. Він не називав ЄС армією України. 

Насправді під час промови на Мюнхенській конференції, яка відбулася 19 лютого,  Жозеп Боррель сказав ось що: «Ми озброюємо Україну, тому що ця війна є викликом для нашої безпеки. Це екзистенційний виклик для Європи. Але я не буду вдаватися до риторики і перейду до суті, але президенту Зеленському та українцям багато аплодують і мало дають амуніції. Ось парадокс: їм потрібно менше оплесків і більше запасів зброї». 

Російські медіа неправильно передали фразу англійською «we are arming Ukraine» («ми озброюємо Україну»), переклавши її як «ми армія України». Ми передивилися відеозапис промови Борреля, представник ЄС не обмовився, тож російські ЗМІ, ймовірно, навмисно спотворили його слова.

Водночас Боррель наголосив, що військова підтримка з боку Євросоюзу йде не з бюджету ЄС, яким керує Єврокомісія, а з міжурядового фонду, який створили держави-члени — Європейського фонду миру. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний