ФЕЙК: Жителі Маріуполя намагаються роззброїти українських військових — з’явилось відео спалахів над Маріуполем

ФЕЙК: Жителі Маріуполя намагаються роззброїти українських військових — з’явилось відео спалахів над Маріуполем

3 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
1157

У мережі поширюють інформацію, що 24 лютого 2022 року жителі Маріуполя нібито намагалися роззброїти українських військових і взяти контроль над блок-постами. Оприлюднене відео, що нібито було записане у Маріуполі, на якому видно спалахи. Також зазначають про чотирьох поранених мирних жителів.

Скриншот допису

Утім, ця інформація не відповідає дійсності, а відео було знято в кінці січня 2022 року.

По-перше, відео, яке використовують, не відображає події 24 лютого 2022 року. Найранішу публікацію цього відео бачимо 29 січня 2022 року в TikTok із підписом “удар блискавки в електростанцію”. До речі, цей фейк щодо України поширився у Великій Британії та Польщі.

У соцмережах з’являється все більше матеріалів, які начебто показують події, які зараз відбуваються в Україні. Трапляється, що ці фото чи відео з’явилися в Інтернеті раніше або ж не стосуються нинішньої ситуації в цій країні.

У надійних джерелах немає жодної інформації про спроби мирних жителів Маріуполя роззброїти українських військових. Однак такий і подібні фейки розповсюджує російська пропаганда.

Російські збройні формування 24 лютого 2022 року завдали ряд ударів системою “Смерч” по житлових масивах Маріуполя та аеропорту. У результаті ударів загинули троє мирних жителів та семеро отримали поранення. 

Під час брифінгу 24 лютого мер Маріуполя Вадим Бойченко заявив, що у Маріуполі йдуть складні бої, але Збройні Сили України дають відсіч силам рф по всіх напрямках, армія готова оборонятися і захищати місто. Згідно з інформацією Маріупольської міської ради, станом на десяту годину вечора того ж дня, у шпиталь Миколаївської області було доставлено 25 поранених військових.

Достовірну інформацію про хід війни можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний