ФЕЙК: ЗС РФ взяли у полон американського генерал-лейтенанта Роджера Клотьє-молодшого

ФЕЙК: ЗС РФ взяли у полон американського генерал-лейтенанта Роджера Клотьє-молодшого

28 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
405

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Збройні сили росії взяли у полон американського генерал-лейтенанта Роджера Клотьє-молодшого. Стверджують, що у 2020 році він прийняв командування НАТО з сухопутних військ союзників (відповідає за ведення війни на суші), зі штаб-квартирою в Ізмірі (Туреччина).

Скриншот допису

Однак, прессекретар Об’єднаного сухопутного командування НАТО спростував інформацію про полон генерала-лейтенанта. Раніше цей фейк також спростували незалежні фактчекери з USA TODAY та PolitiFact. 

Інформацію про нібито полон американського генерал-лейтенанта Роджера Клотьє-молодшого спростував прессекретар Об’єднаного сухопутного командування НАТО Брайан Андріс. У електронному листі до PolitiFact він зазначив, що Роджер Клотьє-молодший керує Об’єднаним сухопутним командуванням в Ізмірі, Туреччина, та не перебував в Україні з липня 2021 року.  

5 квітня 2022 року генерал-лейтенант опублікував фото свого виступу на заході Робочої групи НАТО по наземним операціям в Ізмірі. Користувач LinkedIn запитав у Роджера Клотьє, чи є правдою те, що його взяли у полон у Маріуполі. Клотьє відповів, що ці чутки хибні. Фото заходу НАТО виступу генерала-лейтенанта можно також знайти у Twitter та Facebook

До слова, 16 березня 2022 року генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що НАТО не повинна розміщувати свої сили на землі чи у повітряному просторі України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний