ФЕЙК: ЗСУ підірвали «двійник» найбільшого у світі літака «Мрія», який був непридатний до польотів
Beta

ФЕЙК: ЗСУ підірвали «двійник» найбільшого у світі літака «Мрія», який був непридатний до польотів

15 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
68

У мережі поширюють інформацію, що для блокування злітної смуги в аеропорті Гостомеля під Києвом Збройні Сили України підірвали “двійник” найбільшого у світі літака Ан-225 “Мрія”, який нібито не готовий до польотів, а із справжнім літаком “Мрія” нібито все в порядку.

Скриншот допису

Утім, літак Ан-225 “Мрія” був підірваний російськими окупантами, а опубліковане фото зроблене щонайменше на чотири роки раніше.

Як повідомив державний концерн “Укроборонпром”, російські окупанти знищили Ан-225 “Мрія”, який перебував на аеродромі “Антонов” в Гостомелі під Києвом. Зазначається, що на момент спроби захоплення аеродрому “Мрія” знаходилася на ремонті в аеропорту, тому не встигла вилетіти з України.

Те, що літак був робочий, підтверджують дані сайту моніторингу повітряних суден Flight Radar. Згідно з ними, літак Ан-225 “Мрія” з бортовим номером UR-82060 5 лютого прилетів з аеропорту Біллунд (Данія) до аеропорту держпідприємства “Антонов” у Гостомелі.

У “Мрії” дійсно існує недобудований “двійник”, який почали будувати разом із першим літаком ще за радянських часів. Наразі він існує у вигляді недобудованого корпусу. За різними оцінками, готовність літака складає 60-70%. Думки щодо його добудови висловлювалися, однак з 1980 року існування корпусу просто підтримують і не розбирають його.

Щодо оприлюдненого фото — воно не ілюструє, що “Мрія” вціліла. Найдавнішу публікацію цього фото ми знайшли від 2018 року. Тоді фото використовували для історії про авіаційну виставку ILA Berlin Air Show 2018 у Німеччині, на якій була представлена “Мрія”. 

Достовірну інформацію про хід конфлікту можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний