ФЕЙК: ЗСУ випустили відео, яке висміює український контрнаступ

ФЕЙК: ЗСУ випустили відео, яке висміює український контрнаступ

31 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
325

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відеоролик, який намагались видати за глумливе відео від ЗСУ. У ньому українські бійці нібито насміхаються з невдалого контрнаступу, повторюючи фразу «ми провели успішний контрнаступ до себе в штани». 

Це — фейк. У відеоролику використано неправильну символіку, а кадри, з яких змонтоване відео, можна знайти у відкритих джерелах. 

Скриншот допису

Пропагандисти видають, нібито відео було зняте Збройними Силами України. Проте подібного відео немає ні на офіційних сторінках ЗСУ та Генштабу у фейсбуці, твіттері, ні на їхніх офіційних сайтах

Крім того, під час монтажу російські пропагандисти помилилися з символікою — замість емблеми Збройних Сил вони зобразили хрест Міністерства оборони України. 

Зліва — скриншот із пропагандистського відео, справа — затверджена емблема Збройних Сил України

Усі десять кадрів, із яких складається змонтований ролик, взяли з відкритих джерел. Пізніше на відео наклали аудіозапис глумливої фрази, озвученої різними голосами

Наприклад, один з фрагментів узятий із відео, опублікованого на телеграм-каналі  «Инсайдер UA». У ньому бійці оголошують про збір коштів на бойові дрони для підрозділу «Кракен». 

Вгорі — скриншот із допису пропагандистів, внизу — скриншот з оригінального допису 

За зворотним пошуком ми знайшли ще один уривок із пропагандистського відео. Виявилось, що оригінальне відео зняли в день визволення Херсона Силами оборони у листопаді 2022 року. 

Вгорі — скриншот із допису пропагандистів, внизу — скриншот із оригінального допису

Інший уривок узятий із відео, в якому бійці Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ повідомляють про звільнення селища Андріївка на Донеччині. 

Вгорі — скриншот із допису пропагандистів, внизу — скриншот з оригінального допису 

Російська пропаганда вже не вперше використовує фразу «Успішний контрнаступ собі в штани» для дискредитації України. Раніше ми спростовували фейкову обкладинку німецького журналу Titanic з однойменним заголовком.

Президент Зеленський зазначив, що літній контрнаступ Сил оборони не дав тих результатів, на які багато хто сподівався. За його словами, це сталося переважно через те, що Україна вчасно не отримала від союзників необхідну зброю. Водночас у 2023 році Україні вдалося прорвати російську блокаду Чорного моря та організувати новий маршрут для зернового експорту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний