ФЕЙК: ЗСУ замінували склади з аміаком у Сєвєродонецьку

ФЕЙК: ЗСУ замінували склади з аміаком у Сєвєродонецьку

11 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
999

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соцмережах поширюють інформацію, нібито ЗСУ замінували склади з аміаком у Сєвєродонецьку, бо хочуть їх підірвати та звинуватити у провокації так звану «ЛНР». Примітно, що про це повідомили в «Народній міліції ЛНР». 

Це фейк. На Сєвєродонецькому підприємстві «Азот» немає жодних хімікатів: там було повністю перероблено аміак та звільнено аміакосховище.

Скриншот допису у Facebook

«Азот» входить до холдингу «Group DF». Там повідомили, що зараз «Сєвєродонецький «Азот» не становить жодної небезпеки для мешканців міста та регіону. Із початком військових дій на заводі повністю зупинили виробництво: зупинилися всі ключові цехи, завод припинив виготовляти добрива. Залишки готової продукції (добрива) та хімікати повністю вивезли з території заводу за межі Луганської області.

«Служба безпеки та технічна служба заводу провели повний додатковий огляд усіх виробничих цехів та складів підприємства щодо наявності небезпечних хімічних речовин — такі речовини на території підприємства відсутні», — йдеться у заяві

Цей фейк також спростували в Центрі протидії дезінформації при РНБО України. І попередили, що так окупанти можуть готувати диверсії на підприємстві.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний