ФЕЙК: ЗСУ записали відеозвернення з погрозами Дональду Трампу

ФЕЙК: ЗСУ записали відеозвернення з погрозами Дональду Трампу

22 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
198

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, зняте нібито українськими військовими, які спалюють опудало колишнього президента США Дональда Трампа. Військові на відео стверджують, нібито Трамп затримував надання Україні військової допомоги від США і має за це поплатитися.

Утім, це — фейк. Чоловіки у військовій формі на відео розмовляють з акцентом та неправильно вимовляють українські слова. 

Скриншот публікації

Зворотний пошук у гуглі встановив, що відео переважно поширюють російські пропагандистські телеграм-канали та проросійські акаунти в різних соцмережах. Водночас в українських ЗМІ подібних публікацій немає.

На відео з військовими також присутній водяний знак телеграм-каналу «Труха». Утім, на самому каналі немає вказаного відео. Твердження, що у ролику українські військові, є безпідставним — будь-хто міг перевдягтись у подібну форму та прикріпити шеврон з прапором України для дискредитації ЗСУ. До того ж чоловіки на відео розмовляють з акцентом та неправильно вимовляють українські слова, що свідчить про те, що вони не є носіями української мови. 

Подібними фейками російські пропагандисти намагаються посіяти ворожнечу та ненависть до України серед прибічників колишнього президента США Дональда Трампа.

Раніше ми спростовували фейк, нібито ЗСУ випустили відео, яке висміює український контрнаступ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний