Фейки про охорону здоров’я: Вакцинувати дітей віком 5-11 років від COVID-19 небезпечно. Випуск №2

Фейки про охорону здоров’я: вакцинувати дітей віком 5-11 років від COVID-19 небезпечно. Випуск №2

Photo: ua.depositphotos.com / AntonMatyukha
22 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
2270

В Україні дозволили робити щеплення від COVID-19 дітям віком 5-11 років, раніше вакцинація була дозволена тільки для дітей від 12 років. Антивакцинатори миттєво відреагували: почали поширювати фейк, ніби щеплення від коронавірусу небезпечне для дітей, а в разі ускладнень ніхто не понесе за це відповідальність. 

За підтримки проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» VoxCheck щотижня аналізує та спростовує наративи щодо охорони здоров’я, які поширює російська пропаганда в інформаційному просторі України, Білорусі, росії.

Як насправді?

19 вересня 2022 року в Україні дозволили вакцинацію дітей 5-11 років вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech). Для дітей обов’язковою є інформована згода їхніх батьків або опікунів. Також для дітей передбачена менша доза препарату.

Вакцинація від COVID-19 безпечна для дітей такого віку. Раніше щеплення у цій віковій категорії дозволили у США та Великій Британії. Досвід обох країн продемонстрував, що вакцина підвищує рівень захисту дитини від зараження коронавірусом, зокрема варіантом Омікрон, та можливих ускладнень у разі захворювання. 

Джерела: Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України, FDA  

Протипоказанням до вакцинації є алергічна реакція на попередню дозу вакцини або на будь-який інгредієнт вакцини. Щодо можливих побічних дій після щеплення, то більшість із них є несерйозними та швидко проходять.

Згідно з законом «Про лікарські засоби», відповідальність за негативні наслідки після щеплення несе держава. Якщо доведено, що вакцина завдала серйозної шкоди людині, держава може виплатити компенсацію.

Ефективність та безпечність вакцин були доведені у клінічних випробуваннях до схвалення вакцин медичними регуляторами. Батьки, даючи інформовану згоду на вакцинацію дитини, погоджуються саме на профілактичне щеплення, а не на участь у клінічних випробуваннях.

Дисклеймер: Цей інформаційний матеріал підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданої від імені народу Сполучених Штатів Америки, за підтримки Програми Уряду Великої Британії «Good Governance Fund», наданої від імені народу Великої Британії. Відповідальність за зміст цього інформаційного матеріалу, який необов’язково відображає погляди USAID, Уряду Сполучених Штатів Америки, UK aid або Уряду Великої Британії, несе виключно компанія ТОВ «Делойт Консалтинг» в рамках контракту №72012118C00001.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний