ФОТОФЕЙК: Антиукраїнський білборд із написом «Це не наша війна» у Польщі

ФОТОФЕЙК: Антиукраїнський білборд із написом «Це не наша війна» у Польщі

12 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
914

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, начебто в польському місті Ченстохова з’явилися антиукраїнські білборди. Як доказ наводять фото білборда із написом «Це не наша війна».

Це — фотофейк, адже зображення відредагували.

Скриншот публікації

Зворотний пошук за зображенням у TinEye показав такий самий білборд, але з іншим фото за 2017 рік. Це сайт Mediamodifier, за допомогою якого можна до різних готових шаблонів зображень додавати свої фото. За словом «billboard» ми знайшли на сайті Mediamodifier такий самий банер. Його може змінити будь-хто, варто лише натиснути на рожеве зображення та обрати своє фото.

Скриншот банера із сайту Mediamodifier

Крім того, на ідентичність банера, який поширюють у мережі та із сайту Mediamodifier вказує однаковий ландшафт позаду.

Повідомленнями про нібито антиукраїнські білборди росіяни намагаються посіяти ворожі настрої серед українців та поляків. Насправді Польща системно надає допомогу Україні, засуджує російське вторгнення та не визнає росією анексію українських територій. 

Попри підтримку України польським урядом, деякі проросійські сили в Польщі розміщували антиукраїнські заклики на білбордах. Наприклад, у лютому 2023 року у польському місті Глівіце представники Польського антивоєнного руху розмістили два білборди із закликом перестати допомагати Україні. Однак через декілька днів невідомі замалювали надпис на двох антиукраїнських білбордах. А самих представників Польського антивоєнного руху неодноразово звинувачували у підіграванні російській пропаганді. 

Білборд із закликом припинити допомагати Україні у Глівіце, Польща. Джерело: Gazeta Wyborcza

Раніше ми спростовували схожий фейк про те, що в одному з ТЦ Австрії на телевізорі показали відео із написом «Не наша війна». Утім, це відео також відредагували, а сам запис зробили в Берліні, а не у Відні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний