ФОТОФЕЙК: Фото Леонардо да Вінчі та Лізи дель Джокондо, зроблене у 1516 році

ФОТОФЕЙК: Фото Леонардо да Вінчі та Лізи дель Джокондо, зроблене у 1516 році

31 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
1165

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото Леонардо да Вінчі та Лізи дель Джокондо. Стверджують, що воно зроблене у 1516 році у Флоренції.

Утім, фото створили за допомогою програми штучного інтелекту, найперший знімок у світі створений лише у 1826 році. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти фото через зворотний пошук зображення у Google Images. Серед результатів пошуку є посилання на публікації, в яких йдеться про те, що фото створили за допомогою штучного інтелекту. Ймовірно, за допомогою програми Midjourney.

Наприклад, одним з користувачів фейсбуку, який поширив фото, є блогер Рустем Адагамов. У дописі від 28 травня 2023 року він пояснив, що його допис із «фото» Леонардо да Вінчі та Лізи дель Джокондо має іронічний характер. За його словами, у мережі він знайшов зображення, зроблене в Midjourney. 

Це зображення, а також інше «фото з Леонардо да Вінчі», опублікували у фейсбук-спільноті Midjourney Official. Проте нам не вдалося встановити автора зображення.

Два зображення з Леонардом да Вінчі, створені штучним інтелектом. Джерело: фейсбук-спільнота Midjourney Official

Автори «рідкісного фото Леонардо да Вінчі» стверджують, що фото зробили у 1504 або 1516 році, проте найперший знімок у світі створений лише у 1826 або 1827 році. Це фото має назву «Вид з вікна в Ле Гра», його створив французький вчений та винахідник Жозеф Ньєпс.

Фото «Вид з вікна в Ле Гра». Джерело: Harry Ransom Center

Раніше ми спростовували фотофейк, на якому нібито зображено найбільшого коня в історії людства. Насправді фото створили за допомогою програми штучного інтелекту Midjourney.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний