ФОТОФЕЙК: Франція привітала Україну з Днем незалежності, розмістивши банери з картою України без Криму та з перевернутим прапором

ФОТОФЕЙК: Франція привітала Україну з Днем незалежності, розмістивши банери з картою України без Криму та з перевернутим прапором

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
272

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото банеру, на якому влада Франції нібито вітає Україну з Днем незалежності, розмістивши зображення карти України без Криму і з перевернутим прапором. 

Утім, це фотофейк. Аналіз зображення свідчить про те, що воно було відредаговане. Оригінальне фото зробили в Данії, на ньому немає згадок України.

Скриншот допису

Щоб перевірити справжність зображення, ми використали інструмент FotoForensics. Програма використовує метод ELA, що аналізує рівень помилок на зображеннях, дозволяючи подивитись, чи було фото відредаговане. Результати аналізу свідчать про те, що мапу України, як і надпис на ній, найімовірніше додали до вже зробленого фото.

Ліворуч: фото оголошення; праворуч: аналіз зображення за методом ELA у Fotoforensics

До того ж, якщо збільшити фото, стає видно, що якість зображення банера та тла дуже відрізняються — тло доволі чітке, тоді як банер, на який і мав бути фокус на фото, розмитий.

Відредаговане зображення

Ба більше, у соцмережах компанії JCDecaux, вказаної на банері, можна побачити й оригінал фотографії, яку пропагандисти використали для створення фотофейка: компанія вказує, що фото зробили в Копенгагені, Данії. 

Оригінальне фото в Копенгагені. Джерело: JCDecaux

Також ми не знайшли жодної згадки про це «привітання» у світових медіа — цю новину публікують лише прокремлівські пропагандистські ЗМІ. Окрім цього, Франція не підтримувала та не підтримує анексію Криму росією. 

Раніше ми спростовували фейк про буцімто обкладинку журналу Courrier international з Еммануелем Макроном та Володимиром Зеленським.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний