ФОТОФЕЙК: Графіті з Камалою Гарріс, яка надає допомогу Україні, а не постраждалим у Флориді — USA Today

ФОТОФЕЙК: Графіті з Камалою Гарріс, яка надає допомогу Україні, а не постраждалим у Флориді — USA Today

24 Жовтня 2024
FacebookTwitterTelegram
144

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот інстаграм-сторіз USA Today. У дописі стверджують, що італійський брендовий магазин Dolce&Gabbana планує оскаржувати у суді штраф на $2600 буцімто за те, що бренд відмовився зафарбувати графіті біля нью-йоркського бутіка. На стіні зобразили Камалу Гарріс, яка надає допомогу Україні, а не постраждалим американцям від урагану «Мілтон» у Флориді. 

Утім, це — фотофейк. Такого графіті не існує, а USA Today та Dolce&Gabbana не публікували таку новину. 

Скриншот публікації

Вперше новина з’явилась у мережі 15 жовтня. Її поширювали переважно російськомовні ресурси. Того дня USA Today не публікували подібної новини у своєму інстаграмі, фейсбуці та твіттері, а також на офіційному сайті. Впродовж 15 жовтня в USA Today вийшло лише чотири сторіз в інстаграмі. Жодна з них не стосувалась фейкового графіті.

Скриншоти сторіз USA Today 15 жовтня

За допомогою зворотного пошуку фото у гуглі вдалось встановити місце того самого магазину Dolce&Gabbana. Виявилось, що бутік знаходиться не у Нью-Йорку, як стверджують пропагандисти, а у Маямі. Крім того, Dolce&Gabbana не робили жодних заяв щодо графіті та штрафу у $2600 у своїх соцмережах.

Нам не вдалось знайти оригінальну світлину зі скриншоту. Утім, сам скриншот містить ознаки підробки. Так, фейкороби повторили у редакторі візуальне оформлення сторіз в інстаграмі та використали оригінальні елементи зі справжнього профілю USA Today. Зокрема, додали фото профілю та іконку з посиланням на сайт видання. 

При цьому пропагандисти припустилися помилки. Так, у застосунку на iPhone після тексту «Відправити повідомлення» є додаткові три крапки у рядку. Також вгорі праворуч горизонтально розміщені дві іконки: три крапки (меню) та хрестик (закрити). Водночас у фейковому скриншоті крапки після тексту «Відправити повідомлення» зовсім відсутні, а вгорі є лише одна іконка, яку розмістили вертикально. 

На телефоні з операційною системою Android дизайн сторіз в інстаграмі трохи відрізняється. Так, у текстовому полі після «Відправити повідомлення» немає трьох крапок. Проте символи вгорі праворуч розміщені так само, як на iPhone.

1.фейковий скриншот. 2. скриншот оригінального дизайну екрана на Android. 3. скриншот оригінального дизайну екрана на iPhone

Раніше ми вже спростовували фейкове графіті, яке буцімто створили у Нью-Йорку, а також фейки, де використовували логотип USA Today.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний