ФОТОФЕЙК: Графіті з Володимиром Зеленським у Берліні

ФОТОФЕЙК: Графіті з Володимиром Зеленським у Берліні

24 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
797

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото 3D-графіті з Володимиром Зеленським у Берліні. Зеленський зображений у вигляді прища. У публікаціях посилаються на допис інстаграм-користувача @tipicaloptical із підписом «Зеленський найбільший прищ у світі. У 2023 ми маємо його видавити!». Сам допис видалили. 

Утім, це фото відредагували: самого графіті у місті не було. До того ж фото зробили у Цюриху, а не Берліні. Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери з Correctiv.

Скриншот допису

Завдяки датам на будівлі на задньому плані фактчекери з Correctiv визначили, що це локація неподалік вулиці Банхофштрассе у центрі Цюриху, де йде реконструкція історичної будівлі торгового центру Swiss Life Brannhof.

У коментарі для Corretive Піо Зульцер, менеджер зі зв’язків із громадськістю Департаменту будівництва та утилізації відходів міста Цюрих, підтвердив, що на фото — вулиця Банхофштрассе. Зульцер відвідав це місце та заявив, що як графіті, так і слідів від фарби там немає. Фактчекери з Corrective також були на місці та підтвердили те, що на вулиці немає малюнку із Зеленським. На фото від Corrective можна побачити аналогічний червоний стенд, вуличні ліхтарі, вуличний знак, вхід у будівлю та кабелі на землі. 

Зліва: допис інстаграм-користувача @tipicaloptical; справа: фото цього ж місця у Цюриху від Correctiv 

У коментарі для Corrective Тобіас Нуссманн, голова відділу комунікацій Департаментом управління та переробки відходів міста Цюріх, зазначив, що департамент не отримував повідомлень про графіті та не займався його видаленням у Цюриху. 

Раніше ми вже спростовували фейки, що схожі графіті з Володимиром Зеленським є у Парижі, Варшаві та Мадриді

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний