ФОТОФЕЙК: На Харківщині військовий 22-ї ОМБр увірвався в приміщення ТЦК та вдарив поліціянта

ФОТОФЕЙК: На Харківщині військовий 22-ї ОМБр увірвався в приміщення ТЦК та вдарив поліціянта

28 Липня 2025
FacebookTwitterTelegram
66

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито на Харківщині затримали військового 22-ї ОМБр, який увірвався в приміщення ТЦК та вдарив поліціянта. Автори допису вказують, мовляв, військовий зробив це, аби помститись працівникам ТЦК, які свого часу мобілізували його. 

Утім, це фотофейк. Пропагандисти відредагували заголовок оригінальної статті медіа «Думка», замість «чоловік» вказали «військовий». У поліції не повідомляли, що затриманий є військовим. 

Скриншот допису

За ключовими словами ми знайшли статтю медіа «Думка», скриншот якої поширили пропагандисти. Однак в оригінальному заголовку не йдеться про військовослужбовця 22-ї ОМБр, натомість він звучить так: «На Харківщині чоловік увірвався в приміщення ТЦК та вдарив поліцейського» 

Вгорі — відредагований скриншот статті; внизу — оригінальна стаття медіа «Думка»

У статті вказано, що 20 липня у селі Кегичівка на Харківщині 20-річний місцевий мешканець увірвався до приміщення РТЦК та СП і вдарив правоохоронця. Це все, що відомо про зловмисника. Немає жодних свідчень, що чоловік був військовим. Нападника затримали та відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 ККУ (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). У повідомленні поліції Харківської області затриманого теж не називали військовим. 

Журналісти та правоохоронці не зазначають мотиви нападника. Однак теза, буцімто він мстився працівникам ТЦК за те, що його мобілізували — видається малоймовірною. Адже обов’язковій мобілізації в Україні підлягають чоловіки від 25 років. З 18 до 25 років їх можуть мобілізувати, якщо вони є військовозобов’язаними (наприклад, раніше пройшли військову службу чи навчання у військовому закладі).  

Раніше ми спростовували фейк, нібито військовий 22-ї ОМБр погрожував застрелити дитину. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний