Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито на Сумщині засудили військовослужбовця 92-ї ОШБр за зґвалтування двох місцевих жительок.
Утім, це фотофейк. Правоохоронці не повідомляли про те, що злочинець є військовослужбовцем 92-ї ОШБр. Пропагандисти відредагували заголовок справжньої новини видання «Сумські дебати».
Скриншот публікації
Зворотний пошук фото у гуглі показав, що подібна новина дійсно існує. Її опублікувало видання «Сумські дебати» 3 липня 2025 року.
В оригінальному матеріалі повідомляли про те, що Конотопська окружна прокуратура засудила 33-річного чоловіка за сексуальне насильство та зґвалтування, нанесення тілесних ушкоджень і незаконне проникнення до житла потерпілих. Однак ані у статті, ані у дописах прокуратури не заявляли, що чоловік є військовослужбовцем 92-ї ОШБр.
Пропагандисти змінили заголовок новини у фоторедакторі або відредагували код сторінки сайту, щоб видати фейк за справжню новину.
Вгорі — відредагований скриншот з допису
Внизу — справжній скриншот з новини видання «Сумські дебати»
Подібні фейки є частиною російської кампанії з дискредитації українських військовослужбовців. Раніше ми спростували фейк, нібито на Сумщині засудили військового 92-ї ОШБр за обкрадання городів.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний