ФОТОФЕЙК: Наказ Генштабу ЗС Польщі про захоплення територій Волинської та Львівської областей

ФОТОФЕЙК: Наказ Генштабу ЗС Польщі про захоплення територій Волинської та Львівської областей

17 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1299

Перевірка фейків у партнерстві з Meta

У мережі поширюють фото нібито наказу Генерального штабу Збройних сил Польщі про захоплення територій Волинської та Львівської областей. Цей документ начебто опублікувало Головне управління розвідки Міноборони України.

Фото наказу, яке поширюють у мережі

Однак це — фейк. Українська розвідка не публікувала цей наказ, а в  Генеральному штабі Збройних сил Польщі повідомили, що його не видавали.  

Зворотний пошук зображення в Google показує, що його опублікували в Twitter.

Результати пошуку в Google

Утім, у відповідь на цей допис Генеральне командування Збройних сил Польщі повідомило, що це — фейк. Генштаб ЗС Польщі не видавав такий наказ.

Наказ нібито адресований Ґжегожу Ґродзкі (Grzegorz Grodzki), генералу шостої повітряно-десантної бригади Збройних сил Польщі. Утім, з початку квітня 2022 року він не виконує обов’язки командира бригади та перебуває в кадровому резерві. Це в коментарі для tvn24.pl підтвердили в Міністерстві оборони Польщі. Вказана на документі дата — 27 квітня.

На фото є логотип ГУР МО України, його накладають на документи, які отримує та публікує розвідка. Однак Головне управління розвідки Міноборони України не публікувало інформацію про такий наказ на жодній зі своїх офіційних сторінок.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний