ФОТОФЕЙК: Останнє фото ірландського сірого гончака, зроблене у 1902 році

ФОТОФЕЙК: Останнє фото ірландського сірого гончака, зроблене у 1902 році

30 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
1201

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють світлину чоловіка та собаки, зріст якої майже вдвічі перевищує зріст людини. У підписі до фото вказано, що його зробили у 1902 році, і на ньому зображений останній гігантський ірландський сірий гончак.

Утім, цю світлину створили за допомогою штучного інтелекту.

Скриншот допису

За ключовими словами у фейсбуці ми знайшли кілька подібних постів, але першим цю  світлину опублікував користувач з ніком Antoine Jo. 31 серпня він поширив її на фейсбук-сторінці Cursed AI. У описі групи вказано: «Пориньте у моторошний світ проклятого мистецтва, створеного штучним інтелектом, де машини володіють силою створювати викривлені та жахливі шедеври». Незалежні фактчекери з сайту Snopes також встановили, що першоджерелом зображення, яке поширювали у мережі, є Antoine Jo.

До того ж ми перевірили це фото у програмі «Optic AI or Not», яка підтвердила, що зображення створене штучним інтелектом.

Скриншот результату перевірки фото у програмі «Optic AI or Not»

Також нам не вдалось знайти відомостей про існування породи «ірландський гончак». А пес на фото більше схожий на ірландського вовкодава, який є найвищим з усіх порід собак. Середній зріст собаки становить 82 см, водночас, стоячи на задніх лапах, він може сягнути понад 2 метри. 

Фото собаки породи ірландський вовкодав. Джерело: 101dogbreeds

Раніше ми спростовували фотофейк, створений за допомогою штучного інтелекту, нібито на світлині зображений найбільший кінь в історії людства.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний