ФОТОФЕЙК: Шведська компанія випустила енергетик «Сльози Зеленського»

ФОТОФЕЙК: Шведська компанія випустила енергетик «Сльози Зеленського»

23 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
266

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито шведська компанія випустила енергетик під назвою «Zelensky`s tears» («Сльози Зеленського»). У дописі додали відповідне фото.

Однак це фотофейк. Шведська компанія «OVRHYPD» не має в асортименті енергетика з такою назвою та дизайном. Насправді фейкомети відредагували фото, замінивши оригінальну назву енергетика на «Zelensky`s tears» («Сльози Зеленського»).

Скриншот допису

Пошук за назвою енергетика «Zelensky`s tears» («Сльози Зеленського») не приніс результатів. За назвою іншого енергетика «Snot juice» на фото, яке поширили, ми знайшли шведську компанію, яка виготовляє напої, це «OVRHYPD».  У продажі на сайті є й інші енергетики, з провокативними назвами, як от «Camel toe», «I`m so gay»«Vomit». Проте на сайті чи на сторінках у соцмережах компанії немає напою з написом  «Zelensky`s tears» або з обличчям президента України на банці. Також пошук у вебархіві за назвою напою не дав результатів. Про «новий» енергетик писали здебільшого російські ресурси.

За зворотним пошуком за фото у Google Images ми знайшли оригінальне зображення, яке розмістили на американському сайті Reddit 27 грудня 2023 року. Насправді на світлині немає енергетика з обличчям президента України, а замість назви «Zelensky`s tears» вказаний напис «Fuck You You Fuckin’ Fuck». Також пропагандисти змінили інші елементи на світлині, зокрема з червоної та блакитної банок прибрали малюнок презерватива, а з білої малюнок статевого члена. 

1. Оригінальне фото з сайту Reddit від 27 грудня 2023 року; 2. Фото, яке поширили пропагандисти

Раніше ми спростовували фейк, нібито у Нью-Йорку показали рекламу спрею від нежитю з персонажем, схожим на Зеленського.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний