ВІДЕОФЕЙК: У Нью-Йорку показали рекламу спрею від нежитю з персонажем, схожим на Зеленського

ВІДЕОФЕЙК: У Нью-Йорку показали рекламу спрею від нежитю з персонажем, схожим на Зеленського

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
320

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито компанія VICKS запустила рекламу спрею для носа в Нью-Йорку із персонажем, дуже схожим на Президента України Володимира Зеленського. Автори допису додають  відповідне відео, де герой сильно втягує повітря, після чого вибухає. Ролик закінчується слоганом: «VICKS допомагає збільшити можливості вашого носа!»

Утім, це відеофейк. У компанії VICKS повідомили, що не запускали цю рекламу, деталі ролика вказують, що запис вмонтували на екран у Нью-Йорку.

Скриншот допису 

Компанія VICKS займається виробництвом безрецептурних протизастудних препаратів. На сайті чи на сторінках компанії в соцмережах нам не вдалось знайти цей ролик. До того ж у компанії є кілька ліній протизастудних препаратів, зокрема краплі від нежитю Sinex, проте у «рекламі» про них немає жодної згадки.

Фактчекери з проєкту «Проверено» звернулись до служби по роботі з клієнтами Vicks. У компанії повідомили, що не володіють інформацією щодо запуску цієї реклами.

Також немає згадок цієї новини у світових медіа. Слоган англійською зустрічається лише на форумі, в якому поширюють проросійські наративи, як-от: «Україна не має шансів перемогти», «ХАМАС отримали зброю для боротьби проти Ізраїлю з України».

Перше поширення новини ми зафіксували у приватному телеграм-каналі «NE. САХАР» 9 жовтня о 12:11. У описі автори вказали, що публікують ексклюзив, інсайди, новини та попередили, що можуть розміщувати фейкові дописи.

Скриншот повідомлення телеграм-каналу «NE. САХАР» 

На відео поруч з екраном видно вивіски магазинів «Forever 21», «U.S. Polo ASSN», завдяки ним ми знайшли це місце на мапі Нью-Йорка. Це перехрестя 45-ої вулиці та Бродвею. На екрані поряд рекламують платформу Amazon Freevee, на якій можна переглянути серіал «Jury Duty». Однак на сервісі стрічку розмістили ще у квітні 2023 року. Тож розміщення реклами через понад пів року після виходу продукту видається дещо дивною.  

У серпні 2023 року на 45-ій вулиці встановили новий екран, бічна панель якого більша за попередню. Однак на Google Maps це не відображено, оскільки панорамний знімок вулиці зробили у серпні 2022 року. Саме на новому екрані нібито і розмістили рекламу спрею від нежитю.

Фото 45-ої вулиці та Бродвею: станом на 12 серпня 2022 року (вгорі) та станом на 16 серпня 2023 року (внизу)

Раніше ми спростовували відеофейк, нібито до приїзду Зеленського в Нью-Йорк на банері зʼявився напис «Слава Урині» замість «Слава Україні».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний