ФОТОФЕЙК: «Сімпсони» передбачили, що вплив вакцин буде помітним через 2 роки
Beta

ФОТОФЕЙК: «Сімпсони» передбачили, що вплив вакцин буде помітним через 2 роки

13 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нібито кадр з серіалу «Сімпсони», де зазначено, що «вакцина зробить свою справу протягом двох років». Мовляв, у 2023 році ми відчуємо негативні наслідки вакцинації.

Зображення з дописів

Утім, це — фейк. Зображення відредагували, у серіалі не було такого кадру.

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з AFP. Вони виявили, що цей кадр є у 12 серії 16 сезону «Сімпсонів», «Goo Goo Gai Pan». Сельма Сімпсон вирішує всиновити дитину, тому вся сім’я їде в Китай. В кінці серії Гомер Сімпсон розкриває печиво з передбаченням. Однак, там на папері написано «Ми заберемо дитину Сельми».

Скриншот кадру з серіалу

У «Сімпсонах» є щонайменше 15 епізодів, у яких йдеться про щеплення чи інфекційні захворювання, від яких є вакцини. І в кожному з них у характерній для мультсеріалу гумористичній манері описуються вигадані події, які деколи не мають нічого спільного з реальними науковими чи медичними доказами.

Раніше ми спростовували фейки про те, що «Сімпсони» передбачили пандемію коронавірусу та захоплення Капітолію.

Фейки про зв’язок коронавірусу із числом диявола 666 ми також неодноразово спростовували, наприклад, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний