ФОТОФЕЙК: Твіт Міноборони України про «голого клоуна» Володимира Зеленського

ФОТОФЕЙК: Твіт Міноборони України про «голого клоуна» Володимира Зеленського

31 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
206

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що 22 грудня 2018 року Міністерство оборони України начебто опублікувало допис у твіттері, в якому йдеться про те, що Володимир Зеленський — «голий клоун» та «американська маріонетка» та те, що він знищить Україну «за допомогою НАТО». Міноборони також нібито закликало не голосувати за Володимира Зеленського.

Утім, такого допису від Міністерства оборони України не існувало. 

Скриншот допису

Ми не знайшли такого допису про Володимира Зеленського в офіційному твіттер-акаунті Міністерства оборони України. Розширений пошук у твіттері також не надав жодних результатів зі згадкою твіту.  За допомогою інструменту Internet Archive ми вирішили перевірити, чи існував такий допис, утім такого твіту немає в архівній версії акаунту Міноборони України. 

Ми також не знайшли твіт через пошук за ключовими словами англійською та українською мовами. Згадки про цей твіт поширюють лише російські ЗМІ та користувачі російськомовного сегмента соцмереж.  

Раніше ми спростували фотофейк, на якому було фото таблиці з написом про леопардів та Зеленського у Берлінському зоопарку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний