ФОТОФЕЙК: У деяких магазинах ввели податок у 20% для працівників ТЦК

ФОТОФЕЙК: У деяких магазинах ввели податок у 20% для працівників ТЦК

11 Серпня 2024
FacebookTwitterTelegram
314

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють оголошення нібито з одного з українських продуктових магазинів. У ньому попереджають, що в магазині діє податок у 20% для співробітників ТЦК. 

Утім, це — фотофейк. Світлина містить ознаки редагування, і магазини не мають права самостійно запроваджувати податки, тим більше дискримінаційні.

Скриншот допису 

При перевірці «оголошення» в інструменті FotoForensics за допомогою ELA-аналізу (Error Level Analysis), який виділяє області зображення з різними рівнями стиснення, помітні ознаки редагування.

Перевірка за допомогою ELA-аналізу

Податковий кодекс України передбачає рівність усіх платників перед законом та  недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, як-от соціальної, расової, національної, релігійної тощо. Місце працевлаштування також не може бути причиною дискримінації. Щобільше, така дискримінація суперечить статті 24 Конституції України, у якій закріплюється рівність громадян. А згідно зі статтею 17 закону «Про захист прав споживачів», потреби усіх споживачів мають задовольнятися однаковою мірою. Встановлення будь-яких переваг або обмеження прав покупця не допускаються крім випадків, передбачених законом. Отже, за самостійне встановлення подібних податків магазином передбачена адміністративна, а в деяких випадках і кримінальна відповідальність.

Крім цього, в Україні взагалі немає податків, які магазин може встановити для покупця самостійно. В Україні є загальнодержавні та місцеві податки й збори. Загальнодержавні податки встановлює Верховна Рада, вона ж визначає перелік місцевих податків, які встановлюють місцеві ради. 

Податок на додану вартість (ПДВ) уже входить в ціну товарів, його не сплачують окремо. Незрозуміло також, як продавці мають відрізнити працівників ТЦК та СП від інших військовослужбовців, — вони носять однакову форму.

ТЦК та СП — це органи військового управління, які комплектуються військовослужбовцями, державними службовцями та працівниками Збройних Сил 

України. Відповідно до законодавства, доходи військових підлягають оподаткуванню (ПДФО — податок на доходи фізичних осіб), і відповідна сума податку знімається з їхніх заробітних плат. Однак, сума податку одразу компенсується військовослужбовцям назад коштом державного бюджету, тобто вони отримують виплати у повному обсязі.

Подібними фейками ворог намагається зірвати мобілізацію та посіяти ворожнечу у суспільстві. Раніше ми спростовували інформацію, нібито чоловікам заборонений вхід в «АТБ» без військового квитка.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний