ФОТОФЕЙК: У документі про вакцинацію від COVID-19 вказано код для 5G

ФОТОФЕЙК: У документі про вакцинацію від COVID-19 вказано код для 5G

31 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
234

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у документі про підтвердження вакцинації від COVID-19 третьою дозою вакцини від Pfizer-BioNTech вказано 5G код “контролю вакцини”. Для підтвердження наводять фото цього документа. Стверджують, що у деяких людей є графа, де вказано 5G, а у інших немає. 

Скриншот допису

Однак, наведений документ є підробкою. Про це свідчать ознаки редагування фото. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Facta.

У поширеному документі вказано тип вакцини Pfizer та “AIC / MAH код” 049269018. Після цього коду зображено символ, який позначає потужність доступного стільникового зв’язку. Поряд з цим символом вказано мережу 5G. 

“AIC” — це ідентифікаційний код лікарських засобів для людини. Цей номер надається Італійським агентством з лікарських засобів під час дозволу їх продажу в Італії. Для вакцини від Pfizer-BioNTech таким кодом є 049269018. Код “AIC” жодним чином не пов’язаний з мережею 5G. 

Крім того, документ має ознаки підробки. Напис 5G відрізняється за шрифтом від іншого тексту документа. Ймовірно, що символ стільникового зв’язку та “5G” додали до документа, використовуючи програму для редагування фото. 

Раніше ми неодноразово спростовували конспірологічні теорії про зв’язок 5G та вакцинації від COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний