ФОТОФЕЙК: У польській школі учнів з України б'ють за спілкування українською

ФОТОФЕЙК: У польській школі учнів з України б’ють за спілкування українською

13 Листопада 2024
FacebookTwitterTelegram
41

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про Костянтинівську початкову школу №5 у Польщі. Там дітей-біженців з України начебто б’ють та ображають за спілкування українською, а вчителі та адміністрація не реагують.

Утім, це — фотофейк. У гугл-відгуках немає таких коментарів про вказану школу. Фейкороби використали оригінальні відгуки та відредагували скриншоти. 

Скриншот публікації

Початкова школа №5 (яку росіяни помилково називають «Костянтинівською») знаходиться у польському місті Константинув-Лодзький. 

Початкова школа №5 у Google Maps

Ми перевірили усі відгуки про початкову школу №5 та не знайшли подібних коментарів. Користувачів під іменем «Елена Бр» та «Тетяна Тернук» також немає. Фейкороби використали вже наявні коментарі та відредагували текст і ім’я користувачів. Серед відгуків є коментар від Hania Makowska, що, як і у фейку, має коричневу іконку та оцінку «1» для школи №5. У коментарі користувачка скаржиться на відсутність ремонту у школі та некомпетентність викладачів.

Вгорі — скриншот фейкового відгуку. Внизу — скриншот оригінального відгуку

Для коментаря від буцімто «Тетяни Тернук» використали оригінальний відгук від Magdalena Kaa. Обидва відгуки мають однакове фото профілю та оцінку «1» для школи №5. У коментарі користувачка також скаржиться на поганий ремонт у школі,  відсутність контролю над учнями та непрофесійність викладачів. 

Вгорі — скриншот фейкового відгуку. Внизу — скриншот оригінального відгуку

Утім, серед реальних відгуків все ж знайшовся один коментар, у якому стверджують про випадки ненависті та жорстокого ставлення до учнів-біженців з України. Водночас користувачка не уточнює, як саме дискримінують дітей.

Скриншот справжнього відгуку

Випадки жорстокого поводження з учнями-біженцями з України у Польщі дійсно трапляються. Проте, за словами польських правозахисників, це радше поодинокі випадки, ніж систематична дискримінація.

Раніше ми спростували фейк, нібито поляки дають хабарі директорам шкіл, щоб їхні діти не навчалися з українськими дітьми.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний