ФОТОФЕЙК: У «Сімпсонах» передбачили російсько-українську війну

ФОТОФЕЙК: У «Сімпсонах» передбачили російсько-українську війну

20 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
25489

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито в серіалі “Сімпсони” передбачили російсько-українську війну в 2022 році. Користувачі соцмереж наводять 2 зображення: на першому Гомер (головний герой “Сімпсонів”) одягнутий в українську військову форму та тримає український прапор, а навпроти нього стоїть чоловік, схожий на володимира путіна, у футболці з надписом “СССР”; на другому відбувається ядерний вибух, а на самому фото вказана дата події — 5 травня 2022 року.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Проте ці зображення відредаговані, у “Сімпсонах” немає згадок про російсько-українську війну.

Цей фейк уже перевірили незалежні іноземні фактчекери з Correctiv та Reuters.

Перше фото з Гомером та путіним є поєднанням кількох зображень із різних епізодів “Сімпсонів”. Солдат у військовій формі — це насправді молодий Абрахам Сімпсон, батько Гомера Сімпсона. Причому на цій формі немає української символіки, на відміну від зображень у постах у Facebook.

Сімпсони”, 11 епізод 30 сезону

Зображення з Гомером, який тримає прапор, взяли з 8 епізоду 17 сезону. Проте в оригіналі він тримав американський, а не український прапор.

Сімпсони”, 8 епізод 17 сезону

Путін дійсно з’являвся в серіалі. Це відбулося в спеціальному короткометражному епізоді “Гомер йде голосувати (2016)”. На футболці замість надпису “СССР” в нього був надпис “Red Sox”, назва американської бейсбольної команди.

Епізод “Гомер йде голосувати (2016)”

Вибух, зображений на другій ілюстрації, відбувся в 20 епізоді 21 сезону серіалу. Щоправда, він став результатом підриву радіоактивних відходів, а не ядерної боєголовки.

Сімпсони”, 20 епізод 21 сезону

Ядерна боєголовка, яку вказують в постах у Facebook, не з’являється в серіалі. Натомість вона фігурує як декоративний предмет у мобільній грі The Simpsons: Tapped Out.

Ядерна боєголовка в мобільній грі

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний