Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні активно шукають провокаторів для написання негативних коментарів під час російських виборів. До посту додають скриншот вакансії на Work.ua на посаду фармера акаунтів (адміністратора соціальних мереж). Кандидатам буцімто пропонують писати негативні коментарі під постами у соцмережах та на форумах, а також вступати в інтернет-дискусії та наводити аргументи на користь тези про нелегітимні та непрозорі вибори в росії.
Утім, це — фотофейк. GlobUS Team дійсно розміщували вакансію на посаду фармера акаунтів. Однак компанія не пропонувала писати негативні коментарі та вступати у дискусії щодо російських псевдовиборів у тимчасово окупованому Криму. Імовірно, скриншот справжньої вакансії відредагували.
Скриншот публікації
6-8 вересня 2024 року росія провела так званий «Єдиний день голосування», під час якого відбулись псевдовибори, зокрема, до окупаційного «парламенту» та «місцевих рад» у тимчасово окупованому Криму. Ці «вибори» характеризувалися низькою явкою та тиском на спостерігачів. Крім того, ЄС засудив їхнє проведення.
«Укрінформу» вдалось знайти вакансію на посаду фармера акаунтів від GlobUS Team, коли вона ще була доступна на Work.ua. Однак вакансію вже видалили, залишилась лише архівна версія оголошення.
Скриншот оригінальної вакансії GlobUS Team
В описі вакансії не пропонували писати негативні коментарі під постами у соцмережах та вступати в інтернет-дискусії щодо російських псевдовиборів на тимчасово окупованій території Криму. Натомість пропонували створювати та розвивати нові акаунти у соцмережах, відстежувати та аналізувати діяльність цих акаунтів.
Скриншот опису оригінальної вакансії GlobUS Team
Імовірно, фейкороби відредагували скриншот оригінальної вакансії та додали власний опис.
GlobUS Team — не єдина українська компанія, яка розміщувала вакансію на посаду фармера акаунтів. На Work.ua є й інші подібні вакансії.
Утім, серед них немає таких, що пропонують кандидатам писати негативні коментарі під постами у соцмережах та на форумах або дискутувати в інтернеті про нелегітимні та непрозорі вибори у росії та на тимчасово окупованій території Криму. У вакансіях переважно пропонують реєструвати нові акаунти на різних платформах та перевіряти їхній стан і продуктивність. Детальних уточнень, з якою метою компанії створюють акаунти, у вакансіях не надають.
Раніше ми спростували фейк, буцімто українські медіаагенції наймають людей для написання негативних коментарів під відео з інтерв’ю путіна.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний