ФОТОФЕЙК: В Україні продають свічку з назвою «Будинок профспілок»‎ — фото

ФОТОФЕЙК: В Україні продають свічку з назвою «Будинок профспілок»‎ — фото

11 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
619

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото свічки з назвою «Будинок профспілок» із ароматом «маршмелоу на багатті», яку нібито продають в Україні.

Утім, в Україні немає у продажу свічок з назвою «Будинок профспілок», фото зі свічкою відредагували. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти фото свічки з назвою «Будинок профспілок» через зворотний пошук у TinEye. Серед результатів пошуку є посилання на схоже зображення у фотостоці «Rawpixel». Серед інших запропонованих фото свічки у «Rawpixel» ми знайшли таке, яке найбільш схоже на поширене у мережі. Як на поширеному, так і на оригінальному фото є написи «Soy wax candke» та «8.7 FL./OZ» посередині етикетки. Крім того, на обох фото помітний однаковий відблиск, а банки та кришки мають однакову форму та колір. Отже, фото відредагували. 

Ліворуч — оригінальне фото свічки; праворуч — відредаговане фото 

Ми також вирішили знайти інформацію про продаж свічки «Будинок профспілок», утім серед результатів пошуку за ключовими словами немає жодних згадок про виготовлення чи продаж таких свічок. 

Інші свічки, які зображені на поширеному фото, є у продажу в Україні. Свічки «Світ без русні» та «Мені нравиця як воно горить» «Бандера-смузі» можна придбати в різних інтернет-магазинах.

Раніше ми спростували інформацію, що в Україні продають воскові крейди від бренду «Правдивий олівець». 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний