НЕПРАВДА: В Україні продають воскові крейди від бренду «Правдивий олівець»

НЕПРАВДА: В Україні продають воскові крейди від бренду «Правдивий олівець»

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
969

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що в Україні продають воскові крейди від бренду «Правдивий олівець». Стверджують, що на воскові крейди нанесені такі написи: «Пакет з трупами російських солдатів» на чорному кольорі, «Кров, у якій ми втопимо Крим» на червоному, та «Вогонь, коли ми спалимо Москву» на помаранчевому. Для доказу публікують фото крейд з інстаграм-сторінки бренду «pravdyvyj_olivets».

Утім, в Україні немає у продажу воскових крейд від бренду «Правдивий олівець».

Скриншот допису та фото крейд

Ми вирішили знайти інформацію про продаж воскових крейд від бренду «Правдивий олівець», утім серед результатів пошуку за ключовими словами та зворотним пошуком зображення немає жодних згадок про виготовлення чи продаж таких крейд. 

Автори дописів також публікують скриншот інстаграм-сторінки бренду «Правдивий олівець» та наводять посилання на неї, утім наразі сторінка недоступна. Ймовірно, її видалили або сторінка взагалі не існувала. Інформацію про продаж в Україні воскових крейд від бренду «Правдивий олівець» поширювали лише у російських ЗМІ, соцмережах та месенджерах.  

На одному з фото можна побачити, що на жовтій крейді написано, ймовірно, одне слово. Натомість на іншому фото, яке поширюють у мережі, на жовтій крейді нанесено фразу з декількох слів. Крім того, відрізняється також і шрифт напису. 

Зліва — фото крейд з інстаграм-сторінки бренду; справа — поширене фото крейд 

На жовтому олівці є напис «Сеча, коли ми ссемо на російських полонених», утім в українській мові слово «ссати» має інше значення — втягувати рідину, тримати що-небудь у роті, у переносному значенні — завдавати страждань та болю, непокоїти. Для позначення процесу сечовиділення вживають вульгаризм «сцяти». На зеленій крейді нанесено напис «Трава, у яку перегніють всі руські», утім коректніше було б вказати «Трава, у якій згниють всі руські». Також слово «перегніють» пишеться як “перегниють”.

Раніше ми спростували те, що в  Україні нібито виробляють та продають шоколадку «Смерть Алёшки». Утім, жодна українська мережа магазинів не повідомляла про продаж шоколаду «Смерть Алёшки», а саме фото шоколадки відредагували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний