ФОТОФЕЙК: В українських спортзалах з'явилися окремі дні для тренувань жінок та геїв

ФОТОФЕЙК: В українських спортзалах з’явилися окремі дні для тренувань жінок та геїв

26 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
351

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в українських спортзалах з’явилася нова акція «Жіночий день». На тренування у такі акційні дні начебто пускають лише жінок та геїв, а тренерами працюють представники ЛГБТ-спільноти. Як доказ до допису додають оголошення з інстаграму одного з фітнес-клубів Житомира. «Невже це та Європа, в яку так прагнули?», — коментують пропагандисти.

Це фотофейк. Спортзал не публікував подібного оголошення, афіша містить ознаки редагування.

Скриншот допису

Насамперед на сторінці фітнес-клубу SportFit в інстаграмі немає оголошення про проведення акційних «Жіночих днів». У пропагандистському дописі можна побачити дату, у яку нібито було опубліковане оголошення, — 10 квітня. Сторінка спортивного залу публікувала тільки один допис у цей день — фотографію у дзеркалі тренера з двома клієнтами клубу.

Скриншот допису зі сторінки спортивного залу

Пропагандисти поширили новину про оголошення менш ніж за добу після того, як це нібито зробив фітнес-клуб (11 та 10 квітня відповідно). Якби скриншот був справжнім, замість точної дати під дописом був би проставлений відлік часу з моменту публікації відносно доби, наприклад, «9 годин тому» або «14 годин тому» — це особливість інтерфейсу інстаграму.

У підписі до фейкової публікації проставлені два прапорці — американський та український. На сторінці SportFit дійсно є допис з таким підписом, але з іншим зображенням — також фото у дзеркалі. Крім цього, у фейковому та справжньому дописах збігається вподобайка від акаунту tvoia_krosha та хештег сторінки залу у підписі.

Зліва — скриншот пропагандистського допису, справа — скриншот оригінального допису

При перевірці «оголошення» в інструменті Forensically за допомогою ELA-аналізу (Error Level Analysis), який виділяє області зображення з різними рівнями стиснення, помітні ознаки редагування.

Зліва — фейковий допис, справа — його перевірка за допомогою ELA-аналізу

Для створення фейкової афіші пропагандисти використали світлину, яку легко знайти в інтернеті. Потім оголошення відредагували так, ніби спортзал виклав його у себе в інстаграмі.

У ЗМІ не з’являлася інформація про подібні ініціативи організації окремих тренувань для жінок і представників ЛГБТ-спільноти.

Поширенням подібних фейків російський агітпроп намагається дискредитувати західні ліберальні цінності та протиставити їх «традиційним сімейним цінностям», які москва нібито намагається захищати. Раніше ми спростовували інформацію про те, що в українських школах створюють ЛГБТ-гуртки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний