ФОТОФЕЙК: Володимира Зеленського зобразили злочинцем на графіті в Нідерландах

ФОТОФЕЙК: Володимира Зеленського зобразили злочинцем на графіті в Нідерландах

21 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
751

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти продовжують поширювати серію неправдивих графіті з Володимиром Зеленським. Цього разу росіяни публікують фото графіті з Володимиром Зеленським, якого судять як злочинця в Гаазі.

Утім, це — фотофейк. Насправді такого графіті немає, а будівля позаду розташована у Швейцарії.

Скриншот публікації

Зворотний пошук цього зображення у Google Images показав, що рожева будівля на графіті розташована у Швейцарії, а не у Нідерландах. Раніше незалежні фактчекери з Correctiv вже спростовували інформацію щодо цього графіті у Гаазі. Зокрема фактчекери порівняли будівлю на зображенні з графіті та на Google Maps і з’ясували, що це один із кварталів у швейцарському місті Бюлах.

Крім того, президент будівельного кооперативу, де нібито розміщене графіті, заперечив його наявність у кооперативі. За його словами, об’єднанню не надходило повідомлень про існування такого графіті. Місцевий житель також зазначив, що вказаного графіті у місті Бюлах не існує.

Зліва: публікація, яку поширюють у мережі; справа: будівля цього ж місця у Швейцарії. Джерело: Correctiv

Уперше зображення графіті поширив користувач @tipicaloptical на своїй сторінці в інстаграмі. На сторінці користувача можна побачити й інші графіті, які спрямовані на дискредитацію Президента України. Ми вже неодноразово спростовували фейкові фото графіті, які публікував користувач @tipicaloptical. Насправді жодне з таких зображень не було намальоване у вказаних локаціях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний