ФОТОФЕЙК: Зеленський опублікував автобіографічну книгу з назвою «Моя боротьба»

ФОТОФЕЙК: Зеленський опублікував автобіографічну книгу з назвою «Моя боротьба»

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
3062

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито президент України Володимир Зеленський опублікував автобіографічну книгу з назвою «Моя боротьба». Автори посту прикріплюють фото книги та зауважують, що оформлення дуже схоже на книгу Адольфа Гітлера «Mein Kampf» («Моя боротьба» німецькою). 

Утім, це фото фейкове.

Скриншот повідомлення

Для того, аби створити фейкову обкладинку, використали фото з відкритих джерел

Фото з допису в інстаграмі Володимира Зеленського за 6 жовтня 2022

Також аналіз зображення у FotoForensics показав, що деякі елементи могли додати у фоторедакторі. Так, написи «Володимир Зеленський» та «моя боротьба» яскравіші за інші об’єкти на фото (це означає, що їх додали до оригінального зображення).

Перевірка фото в FotoForensics 

До того ж автори підробки припустилися помилки у прізвищі президента. Замість літери «е» вони написали літеру «є» («Зелєнський»).

Вихід книги не анонсувала пресслужба президента, у соцмережах Володимира Зеленського також немає про це жодних повідомлень.

Після початку повномасштабного вторгнення було опубліковано декілька книжок про президента України. Утім, книга авторства Володимира Зеленського тільки готується до видання. Збірка 16 промов очільника держави «Послання з України» з’явиться у продажі у Великій Британії 24 листопада 2022 року. 

Окрім цього, книгу опублікують у США, Німеччині, Іспанії, Португалії та десяти інших країнах. Усі зароблені кошти будуть спрямовані у фонд підтримки України «United24».

Фото обкладинки книги «Послання з України». Джерело: Hutchinson Heinemann

Раніше VoxCheck спростовував фейки, нібито донька Зеленського визнала, що її батько — нацист та вбивця українського народу, а діти в Україні співають гімн Люфтваффе та використовують нацистські жести при вітанні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний