Google визнає Донецьк та Луганськ російськими? | VoxUkraine

Google визнає Донецьк та Луганськ російськими?

7 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
3954

У VoxUkraine є канал на YouTube, де ми розміщуємо фактчекінгові відео та експлейнери. За допомогою рекламних інструментів Google ми іноді їх просуваємо, щоб збільшити охоплення.

У черговій рекламній кампанії ми налаштовували рекламу каналу з таргетуванням «Україна», проте ми отримали автоматичне зауваження системи Google Ads, що кампанія не відповідає законодавчим вимогам Росії. Українська служба підтримки Google відповіла на наш запит, що на відео потрібно проставити позначки вікових обмежень (0+, 6+, 12+, 18+). Без таких позначок відео будуть показуватися на всій території України за винятком території Росії (міста Донецької та Луганської областей) (див. скріншот 1).

З подальшої переписки стало зрозуміло, що технічні налаштування Google Ads визначають окуповані території України (Крим та частини Донецької та Луганської областей) як територію Росії (як територію, на якій діє російське законодавство) (див. скріншот 2). Проте також робітниця зазначила, що ситуація «складна для обидвох сторін».

Скріншот 1.

Скріншот 2.

 

Також виявляється, що в країнах, де існують локальні версії карт (як в Росії), компанія синхронізується з місцевим законодавством під час відображення назв і меж. А для користувачів з інших країн Google малює адмінмежу Криму пунктирною лінією.

Це свідома політика компанії чи помилка алгоритму?

Ми поставили це питання керівництву українського Google в офіційному листі і зараз чекаємо на відповідь.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний