Хто голосує за Україну в ООН?

Хто голосує за Україну в ООН?

Photo: ua.depositphotos.com / tupungato
8 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
1266

7 квітня ГА ООН ухвалила резолюцію про призупинення (suspension) росії в Раді з прав людини. У відповідь росія «образилась» і вийшла з цієї Ради. Втім, за словами Сергія Кислиці, її не варто було туди приймати взагалі. 

За цю резолюцію проголосували 93 країни порівняно з 141 та 140, які підтримали попередні резолюції ГА ООН – про припинення війни в Україні (від 2 березня) та про гуманітарну ситуацію в Україні (від 24 березня). Проте важливо те, що резолюції були ухвалені більшістю та в тому вигляді, який був сприятливий для України (наприклад, до резолюції про гуманітарну ситуацію росія та ПАР подавали інший варіант тексту).

На карті нижче показано, як голосували різні країни за ці три резолюції. На рисунку видно, що завжди проти голосували лише 5 країн – крім росії це Білорусь, Сирія, Еритрея та КНДР. 92 країни голосували за всі три резолюції. 

Проте 78 країн змінювали свою думку (тобто голосували по-різному за ці три резолюції). Із них 46 голосували за дві перші резолюції та утрималися чи не голосували за останню. Їх можна віднести до обережної групи підтримки України.

14 країн (серед них Китай, Казахстан, Таджикистан, Малі та Зимбабве) утрималися при голосуванні за перші дві резолюції та голосували проти останньої. Їх можна віднести до умовних «друзів» росії (умовних, тому що, скоріше за все, справа тут не в дружбі). 5 країн (Бангладеш, Ірак, Сенегал, Кенія та Південний Судан) голосували лише за резолюцію з гуманітарних питань. Натомість Габон підтримав дві перші резолюції та не підтримав третю.

Киргизстан росії вдалося поступово схилити на свій бік - він голосував за першу резолюцію, утримався під час голосування за другу та проти третьої.

Росії так і не вдалося переконати Вірменію приєднатися до «ганебної п’ятірки» – вона утрималася при голосуванні за перші дві резолюції та не голосувала за третю (до слова, Азербайджан не голосував за жодну). Натомість вдалося «дотиснути» Ефіопію та Узбекистан – вони голосували проти третьої резолюції, тоді як за перші дві не голосували чи утрималися.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний