іМоРе №52. Небезпечний штиль: вперше в історії індексу його значення 0. Жодних реформ | VoxUkraine

іМоРе №52. Небезпечний штиль: вперше в історії індексу його значення 0. Жодних реформ

27 Січня 2017
FacebookTwitterTelegram
3233

Індекс моніторингу реформ (іМоРе) вперше з початку свого існування у січні  2015 року дорівнює нулю. За період з 9 по 22 січня 2017 року за жодною складовою індексу – державне управління, державні фінанси, монетарна сфера, бізнес-середовище та енергетика – не було зафіксовано нормативних актів, які можна вважати реформами.

Для довідки: середнє значення іМоРе у 2016 році знизилось до +0.9 бала з +1.2 бала у 2015 (по шкалі від -5 до +5, де негативне значення означає регрес). Індекс досяг своїх пікових значень у першій половині 2015 року, коли Україна вела перемовини з МВФ про нову програму розширеного фінансування та готувалася до отримання перших траншів – у цей період середнє значення іМоРе досягало 1.4 бала.

Більш детально про динаміку реформ за останні два роки можна прочитати у дослідженні VoxUkraine 700 днів моніторингу реформ в Україні: рейтинг міністерств

Графік 1. Динаміка Індексу моніторингу реформ*

* Команда іМоРе вважає прийнятним темпом реформ рівень індексу 2 і вище

Довідкова інформація:

Індекс Моніторингу Реформ (ІМоРе) VoxUkraine призначений надавати комплексну оцінку зусиллям влади України зі впровадження економічних реформ. Індекс базується на експертних оцінках змін у регуляторному середовищі за п’ятьма напрямками:

  1. Державне управління
  2. Державні фінанси
  3. Монетарна система
  4. Бізнес середовище
  5. Енергетика

Детальніше про Індекс та методологію розрахунку можна дізнатись на сайті imorevox.org.

Автори

Застереження

Автор не является сотрудником,  не консультирует, не обладает акциями и не получает финансирования ни от одной компании или организации, которая имела бы пользу от этой статьи, а также никак с ними не связан.