Індекс промислової продукції

Індекс промислової продукції

Photo: ua.depositphotos.com / AlexShadyuk
7 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
1559

Держстат опублікував інформацію про індекси промислової продукції за 2022 рік. 

Очікувано, найбільший «провал» виробництва спостерігався у березні (рис. 1), далі виробництво поволі відновлювалося, проте не досягло рівня 2021 року. Найменше падіння спостерігалося в енергетичному секторі.

Рисунок 1. Індекс виробництва промислової продукції у 2022р. за основними промисловими групами, % до відповідного місяця 2021 р.

Найбільший внесок у промислове виробництво зробило виробництво проміжних товарів (рис. 2). Це не дивно, оскільки ці товари становили 46% загального промислового виробництва, й виробничі потужності та експортні можливості були значно пошкоджені або зруйновані росією.

Рисунок 2. Падіння промислового виробництва за промисловими групами, %

Найбільший внесок до падіння промисловості зробили галузі, які раніше робили найбільший внесок до промислового виробництва - металургія та харчова промисловість. Майже однаковий внесок зробили видобування металевих руд та машинобудування (-3,6 в.п. та -3,7 в.п. відповідно). Загалом промислове виробництво знизилося майже на 38%. Відносно непогано «почуваються» видобування енергетичних товарів (нафта, газ, вугілля) та споживчих товарів (харчові продукти, одяг та взуття, ліки) - скоріш за все, тому, що на цю продукцію існує внутрішній попит. 

Рисунок 3. Падіння промислового виробництва за галузями, % до 2021 р.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний