Кількість населення під «парасолькою» НАТО

Кількість населення під «парасолькою» НАТО

Photo: ua.depositphotos.com / Ale_Mi
21 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
1509

4 квітня 1949 року 12 країн (Бельгія, Великобританія, Данія, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Франція, США та Канада) заснували Північно-Атлантичний альянс.

Одним із чинників створення альянсу був План Маршалла, який почав розгортатися в тому ж році: для стійкої відбудови Європи були потрібні мир та безпека, і США допомагали їх забезпечити. У 1952 році до Альянсу приєдналися Греція й Туреччина (важливим чинником для їх приєднання були агресивні плани СРСР із захоплення “сакрального Константинополя), у 1955 році до НАТО увійшла Німеччина (східна частина приєдналася до західної після падіння Берлінського муру). У 1999 році до альянсу увійшли Польща, Чехія та Угорщина. Найбільша хвиля розширення НАТО відбулася у 2004 році (Болгарія, Румунія, Словенія, Словаччина й три балтійські країни), у 2009 році приєдналися Албанія та Хорватія, у 2017 – Чорногорія, у 2020 – Північна Македонія, а в 2023 – Фінляндія. Можливо, Швеція також приєднається до НАТО вже цього року.

Скільки людей живуть у країнах альянсу? Сьогодні це майже мільярд людей порівняно з півмільярда у 1960 році (після приєднання України їхня кількість перевищить 1 млрд). Після 1998 року, коли до НАТО почали вступати країни Східної Європи, кількість громадян країн НАТО виросла майже на третину. Проте їхня частка у населенні світу зменшилася з 16,3% до 12,0%, оскільки населення країн, які розвиваються, росте швидше.

Дані про населення: Світовий банк

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний