27 листопада, на триріччя роботи Ради восьмого скликання, ми презентуємо проект “ККД Депутата” та обговоримо, які методи оцінки роботи нардепів найбільш ефективні, чи впливає прозорість роботи Парламенту на вибір громадян та що можна зробити для підвищення ефективності роботи Верховної Ради.
Через три роки після початку роботи Верховної Ради VIII скликання майже 9 з 10 українців не підтримують її дії, а 80% не довіряють депутатам. Криза довіри до інституту Ради – наслідок як неякісного вибору восени 2014-го, так і відсутності чітких критеріїв оцінки роботи депутатів.
VoxUkraine прагне, щоб у 2019 році українці мали можливість зробити більш усвідомлений вибір. Ми розробили Індекс підтримки реформ (ІПР) – об’єктивний та зручний інструмент для оцінки корисності українських депутатів. ІПР показує, який внесок зробив кожен обранець в ухвалення 238 прогресивних законів, які потрапили до індексу iMoRe. Ці закони протягом трьох років відбирали й оцінювали понад 40 незалежних експертів.
Також ми порахували Індекс підтримки реформ кожного депутата за кожну сесію, що дозволяє відслідковувати , як змінювалась корисність депутата з часом . Ми з’ясували, наскільки кожний обранець доклався до реформування країни за 24 напрямками і зібрали всю найбільш важливу та актуальну інформацію про фракції та кожного нардепа: прогули, дохід, стаж й багато іншого. З детальною методологією можна ознайомитись за посиланням.
Учасники дискусії:
- Григорій Шверк, Народний депутат України
- Ігор Когут, Голова ради “Лабораторії законодавчих ініціатив”
- Борис Давиденко, CEO та Головний редактор VoxUkraine
- Тетяна Тищук, лідер проекту iMoRe
Дата: 27 листопада, 10:00
Місце проведення: УКМЦ (Український дім, Європейська площа, 1)
Реєстрація-акредитація: [email protected]
Проект “ККД Депутата” профінансовано за рахунок краудфандингової кампанії проведеної навесні, коли більше 100 людей довірили понад 150 000 грн VoxUkraine. Дякуємо!
Ми будемо регулярно оновлювати Індекс підтримки реформ нардепів до наступних виборів. Українці мають право знати факти, щоб зробити більш усвідомлений вибір.
Застереження
Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний