КОНСПІРОЛОГІЯ: AT&T та Verizon відкладають розгортання діапазону 5G C-Band до 5 січня 2022 року, 666-го дня пандемії

КОНСПІРОЛОГІЯ: AT&T та Verizon відкладають розгортання діапазону 5G C-Band до 5 січня 2022 року, 666-го дня пандемії

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
403

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що провідні компанії зв’язку в США (AT&T та Verizon) погодилися відкласти розгортання 5G С-Band на 5 січня 2022 року. Автори наголошують, що це має символічний підтекст, адже ця дата вважається 666-им днем пандемії COVID-19.

Скриншот допису в Facebook

Пояснюємо, що не так.

5G C-Band — це діапазон частот, які допомагають підсилити передачу даних у міліметровому діапазоні. C-Band забезпечує надзвичайно високу швидкість передачі даних. Тривалий час ця технологія не була доступна для телекомунікаційних компаній у США, її використовували лише для великих телевізійних супутників. Після аукціону в лютому 2021 року, де найбільше частот отримали компанії AT&T і Verizon, розпочалася підготовка до розгортання 5G C-Band.

31 грудня 2021 року міністр транспорту США Піт Буттіджедж і голова FAA (Федерального управління цивільної авіації США) Стів Діксон звернулися до компаній AT&T і Verizon із проханням відкласти заплановане на 5 січня розгортання мереж 5G на 19 січня через ризики для авіації

Перенесення зроблено для того, щоб краще дослідити вплив 5G на зв’язок, адже частоти 5G можуть бути близькими до тих, які використовуються радарними висотомірами, важливим елементом обладнання безпеки в літаках. Щоб переконатися, що це не призведе до небезпечних наслідків, FAA попросила перенести запуск 5G. Це дозволить детальніше вивчити вплив цього діапазону на повітряний простір і якість зв’язку.

Перенесення дати ніяк не пов’язане з поширенням пандемії COVID-19.

Раніше ми спростовували фейки про те, що:

  • Станції 5G встановлюють для контролю вакцинованих;
  • 5G і будь-який мобільний зв’язок надзвичайно шкодять людям;
  • 5G – це зброя мікрохвильового випромінювання.
Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний