КОНСПІРОЛОГІЯ: Мадонна на Євробаченні попереджала про конфлікт Ізраїлю й Палестини
Beta

КОНСПІРОЛОГІЯ: Мадонна на Євробаченні попереджала про конфлікт Ізраїлю й Палестини

27 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
585

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що виступ Мадонни на Євробаченні 2019 року – це попередження сатаністів, ілюмінатів та інших негативних сил про новий конфлікт між Палестиною та Ізраїлем.

Допис, який поширюють у мережі

Утім, це конспірологія.

Пошуком таких нібито прихованих смислів займаються конспірологи. Вони зазвичай знаходять зв’язок там, де його немає. Звичайні співпадіння вони намагаються пояснити теоріями змови. 

Пісенний конкурс Євробачення-2019 відбувався у Тель-Авіві, Ізраїль. І на фіналі конкурсу виступала Мадонна. Під час її виступу двоє танцівників із зображеними на спинах прапорами Ізраїлю та Палестини ішли, взявшись за руки. Саме цей момент спровокував скандал навколо виконавиці. 

Кадр із виступу Мадонни на Євробаченні-2019 – видно танцівників з прапорами Палестини та Ізраїлю на спинах

Утім, безпідставно пов’язувати слова пісні чи виступ балету Мадонни у 2019 році з черговою ескалацією ізраїльсько-палестинського конфлікту в 2021 році. Цей конфлікт триває десятки років. Співачка використала свою популярність, щоб привернути увагу до пошуку мирного шляху врегулювання ситуації та захисту прав людини. Порушення Ізраїлем прав людини неодноразово фіксували  на палестинських територіях 

Водночас, не тільки Мадонна додала політичного забарвлення Євробаченню-2019. Так, представники Ісландії БДСМ-гурт Hatari під час оголошення результатів після їхнього виступу підняли прапори Палестини. За порушення правил конкурсу учасниками Hatari  ісландську телерадіокомпанію RÚV оштрафували. До речі, Hatari ще до фіналу відкрито висловлювали критику щодо політики Ізраїлю стосовно палестинців.  

Так само безпідставно пов’язувати протигази на танцівниках з пандемією. Протигази як атрибут на позначення апокаліпсису чи змін у майбутньому часто використовують у мистецтві – наприклад, раніше VoxCheck коментував фото 1963 року, на якому зображено людей у противогазах. Тоді фотограф привертав увагу до проблеми забруднення повітря.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний