Beta

КОНСПІРОЛОГІЯ: Назви штамів вірусу SARS-CoV-2 пов’язані з масонами, контролем за медіа та Антарктидою

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
100

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють конспірологічні теорії, які нібито пояснюють походження назв штамів вірусу SARS-CoV-2. Так, назви штамів пов’язують із масонами, анаграмою про контроль над медіа та Антарктидою. Спростовуємо кожну з теорій.

Хибна теорія 1. Зі слів «Delta» та «Omicron» можна утворити слова «Media Control»

Зображення, яке поширюють у Facebook

Назви штамів не створювали задля анаграми про контроль над медіа. Штами коронавірусу літерами грецького алфавіту, аби уникнути стигматизації держав, у яких початково виявили варіанти коронавірусу. Тому назва штаму, вперше виявленого в Індії (B.1.617.2), — Дельта, а штаму, виявленого в листопаді 2021 року в кількох країнах (B.1.1.529), — Омікрон.  

Штам Омікрон (B.1.1.529) виявили в Південно-Африканській Республіці. Вперше ВООЗ отримала інформацію про нього 24 листопада, а перший підтверджений випадок захворювання — 9 листопада. Раніше ми вже спростовували фейки про те, що штам Омікрон був відомий ще в липні цього року та про те, що посилення карантинних обмежень через Омікрон не виправдане. 

Раніше ми вже спростовували подібні конспірологічні теорії про те, що назви штамів вірусів створять ієрархію країн або про те, що план поширення штамів вже визначено до 2023 року.

Хибна теорія 2. З літер грецького алфавіту, які позначають штами Дельта та Омікрон, можна утворити масонський символ.

Зображення, яке поширюють у Facebook

Про причини використання літер грецького алфавіту ми писали вище. Щодо символів масонства, то пов’язувати пандемію COVID-19 з масонами, ілюмінатами, світовим урядом тощо — безпідставно. Вчені досі схиляються до того, що вірус SARS-CoV-2 має природне походження. 

Раніше ми також спростовували фейки про те, що: 

  • добуток цифр, що відповідають послідовності букв у слові «коронавірус» – 666 666 666 666; 
  • у слові «coronavirus» зашифрований новий світовий порядок; 
  • у слові COVID-19 нібито зашифроване послання про контроль через вакцинацію. 

Хибна теорія 3. Назви штамів пов’язані з назвами островів біля Антарктиди

Допис, який поширюють у Facebook

Наведені в дописі острови Дельта та Омікрон теж отримали свої назви відповідно до літер грецького алфавіту. Утім, наприклад, острів Дельта отримав таку назву в 1927 році, а Омікрон — у 1946 році. Тож їхні назви жодним чином не можуть бути пов’язані з назвами штамів вірусу SARS-CoV-2. 

Острів Коронації (Coronation Island) отримав свою назву ще у 1821 році на честь першого географічного відкриття після коронації Георга IV. Отож назва острову також не могла бути пов’язана з коронавірусом. Коронавіруси вперше почали виявляти всередині ХХ ст., а перші випадки зараження вірусом SARS-CoV-2 виявили лише у 2019 році. Сам вірус ідентифікували в січні 2020 року. 

Острів Ротшильда вперше виявили на початку ХХ ст., а свою назву він отримав на честь Едуарда-Альфонса, барона де Ротшильда, президента банку братів Ротшильдів. Проте пов’язувати коронавірус із родиною Ротшильдів — безпідставно, фейки про це ми вже спростовували раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі